Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

n3t Cookie Consent

14. úno 2023 20:37 #147843
Odpověď od Cony
Moderátor
Hmm, zamyslím se nad tím. Nevím zda by to nebylo porušení "Uživatel musí zřejmým způsobem odsouhlasit" nebo tak nějak to je v tom zákoně... Vlatsní třída by asi vymyslet šla, ale zas mi to přijde až moc nastavení v administraci, pro uživatele matoucí. Mrknu na to a přidám do FAQ jednoduchý skriptík jak toho docílit...

14. úno 2023 21:15 #147844
Odpověď od xunil
Zkušený uživatel

Hmm, zamyslím se nad tím. Nevím zda by to nebylo porušení "Uživatel musí zřejmým způsobem odsouhlasit" nebo tak nějak to je v tom zákoně...
 
Tohle není asi právně správně :)

"kliknu na oblast mimo postranní panel, abych ho zavřel, a celou dobu zapomenu kliknout na "uložit nastavení".
Tohle by mělo způsobit to jako když kliknu na křížek nikoli na uložit.
Pod pojmem "zřejmý způsob" by mělo být ano, rozhodně tohle chci (jasný a zřetelný.
Kdežto kliknutí mimo postranní panel je = odcházím, nebaví mě číst a něco nastavovat aneb nesouhlasím.
Poděkovali: marvays

14. úno 2023 23:13 #147845
Odpověď od Eugene
Nováček
Ach ano. Je to logické – bez správného rozhodnutí uživatele by nemělo dojít k automatickému ukládání. (je dobré dojít k závěru po diskusi, která má různé argumenty)
Nejlepším řešením by tak mohlo být zvýraznění tlačítka „Save“ s extra class. Např. přidání BS5 nebo Uikit upoutá pozornost uživatele.

norrnext.com - rozšíření pro Joomla

Dobrý den, čeština není můj rodný jazyk, omlouvám se za chyby

27. kvě 2023 17:16 - 27. kvě 2023 17:17 #148361
Odpověď od Eugene
Nováček
Ahoj,
Existuje nápad týkající se další funkce, o kterou bych se rád podělil s autory. Souvisí s rámečkem videa a výchozím obrázkem na pozadí. Nyní existuje pouze jeden obrázek, který lze vybrat v možnostech pluginu. Existuje však i jiný přístup.
Podívejte se na příklad:
norrnext.com/ecommerce/stripe-checkout-for-phoca-cart

Plugin vezme obrázek z Youtube od prvního načtení a poté jej uloží do mezipaměti.
Použili jsme tento plugin obsahu: github.com/AlekVolsk/ytvideo
ale tento plugin autor zrušil a již není podporován. Možná můžete přidat takovou možnost do svého pluginu - vzít obrázek na pozadí Youtube a pak tuto funkci duplikovat. Pokud si to přejete, samozřejmě. Plugin, který jsem zmínil výše, funguje jako iframe, takže povolte použití maker v obsahu.

Eugene

norrnext.com - rozšíření pro Joomla

Dobrý den, čeština není můj rodný jazyk, omlouvám se za chyby

29. kvě 2023 10:54 #148365
Odpověď od Cony
Moderátor
Ahoj, 

není to tak docela pravda, ve výchozím nastavení to funguje takto
- pro youtube, vimeo a dailymotion se jako náhledový obrázek použije náhledový obrázek videa
- pro ostatní iframes lze definovat náhledový obrázek na základě URL iframe, tzn. napž. jiný pro Google Maps a jiný pro seznam mapy.
- jen pro zbylé iframes se použije ten výchozí obrázek z nastavení

Popsáno to je v dokumentaci

Pokud to tedy dobře chápu, mělo by to umět to co potřebuješ. Jediné co je jinak, že se pro náhledy nepoužívá mezipaměť, ale vždy se kontrolují online. ale to by snad neměl být velký problém.
Poděkovali: Eugene

29. kvě 2023 18:47 #148368
Odpověď od Eugene
Nováček
Ahoj Cony,
to zní jako to, co potřebuji. Děkuji, Cony! Btw, jen nápad do budoucna: pokud chcete, můžete si obrázky uložit do mezipaměti pro lepší výkon. To ale není nutné, ale proč nesnít o ideálním řešení? ;-)

norrnext.com - rozšíření pro Joomla

Dobrý den, čeština není můj rodný jazyk, omlouvám se za chyby

Powered by Fórum