Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

n3t Cookie Consent

12. úno 2024 15:42 #149157
Odpověď od Eugene
Nováček
Je příjemné slyšet, že je tu nová verze přizpůsobená Joomle 5.
Vidím changelog:

Updated Open Cookie Database


Co to znamená? Je to externí zdroj/webová stránka?

norrnext.com - rozšíření pro Joomla

Dobrý den, čeština není můj rodný jazyk, omlouvám se za chyby

12. úno 2024 16:11 #149158
Odpověď od Cony
Moderátor
Open Cookie Database je externí databáze, která se používá pro detekci Cookies a dohledání jejich popisu. 

12. úno 2024 20:37 #149159
Odpověď od Eugene
Nováček

Cony napsal: Open Cookie Database je externí databáze, která se používá pro detekci Cookies a dohledání jejich popisu. 

Oh, to je zajímavé. Používá se tato knihovna ve výchozím nastavení v panelu správce a poté se zobrazuje na rozhraní front-end?
Jen si myslím, že použití externí knihovny na front-endu bez povolení není v souladu s GDPR, ale je v pořádku, pokud to funguje na back-endu, když uživatel nakonfiguruje plugin.

norrnext.com - rozšíření pro Joomla

Dobrý den, čeština není můj rodný jazyk, omlouvám se za chyby

12. úno 2024 20:41 - 12. úno 2024 20:43 #149160
Odpověď od Eugene
Nováček
Cony,
[img


[img

Musím říct, že funkce s videem na Youtube, které jsi udělal, je prostě skvělá! Požádat uživatele, aby povolil nebo zakázal přehrávač videa, je velmi důležité a je to příjemné řešení. Děkuji! Mimochodem, právě jsem objevil jeden moment. Funkce sledování na celou obrazovku je zakázána (pomocí pluginu). Existuje možnost vidět možnost povolit režim celé obrazovky?

Nebo ji možná povolte ve výchozím nastavení. Uživatelé, kteří vidí web na ploše, by také mohli chtít sledovat video na celé obrazovce.

Dík.

norrnext.com - rozšíření pro Joomla

Dobrý den, čeština není můj rodný jazyk, omlouvám se za chyby
Přílohy:

13. úno 2024 01:36 #149162
Odpověď od Cony
Moderátor
Asi teď nerozumím... Jak je to video vložené, pomocí nějakého pluginu, nebo přímo v kódu pomocí iframe? n3t Cookie COnsent FullScreen nezakazuje, s videem jako takovým nijak nemanipuluje.

Jestli jsem to dohledal správně, jedná se o web  hotel-villa-elsa.de/
Video má nějak špatně zakódované parametry, potřeboval bych vidět jakým kódem je vloženo, pokud je vypnutý Iframe manager.

13. úno 2024 08:59 - 13. úno 2024 09:03 #149164
Odpověď od Eugene
Nováček

Cony napsal: Asi teď nerozumím... Jak je to video vložené, pomocí nějakého pluginu, nebo přímo v kódu pomocí iframe? n3t Cookie COnsent FullScreen nezakazuje, s videem jako takovým nijak nemanipuluje.

Jestli jsem to dohledal správně, jedná se o web  hotel-villa-elsa.de/
Video má nějak špatně zakódované parametry, potřeboval bych vidět jakým kódem je vloženo, pokud je vypnutý Iframe manager.

Ano, stránka má pravdu.
Jaký kód iframe používám?
Kliknu na kód pro vložení do videa na YouTube a vezmu HTML, který YouTube navrhuje:


[img


Pokud tento kód vložím kamkoli do článku Joomla "tak jak je", funguje to dobře - je možné kliknout na tlačítko celé obrazovky.


norrnext.com - rozšíření pro Joomla

Dobrý den, čeština není můj rodný jazyk, omlouvám se za chyby

Powered by Fórum