Přihlásit se

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 bezpečnostní vydání (29 lis 2023)

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 je nyní k dispozici. Jedná se o bezpečnostní vydání pro Joomla 4.x. a 5.x.

n3t Cookie Consent

14. úno 2022 18:24 #145855
Odpověď od Linelabcz
Admin
Jasný to chápu, ale trošku to bije do očí.

Ještě prosím upravit: Analytické cookies budou použity až po schválení uživatelem, ale to platí pro všechny cookies kromě funkčních (tzn. i pro preferenční, marketingové, atd.)

Dále druh „nekategorizované cookies“ je nesprávný – chybí tam uvedení popisu, poskytovatele i expirace, takže pouze obtížně může uživatel udělit platně souhlas k těmto cookies.

:whistle:

14. úno 2022 18:36 - 14. úno 2022 18:37 #145856
Odpověď od Linelabcz
Admin
Prostě v defaultu bych sběr neznámých cookies třetích stran neaktivoval po instalaci. Jestli rozumíš.

14. úno 2022 21:28 #145857
Odpověď od Cony
Moderátor
Jasný, nad těma "nekategorizovanýma" jsem dlouho přemýšlel, možná by bylo lepši je nazvat "Ostatní" nebo něco takovýho.
Sběr cookies již v poslední verzi není, uvědomil jsem si, že ať ho udělám jak chci, mohlo by to být potencionální riziko, že někdo začne psát na web nějaké nepěkné vzkazy. I v praxi se mi projevilo, že seznam pak obsahoval naprosto nesmyslné cookies, zřejmě od webů se špatně nastavenými doménami pro cookies, nebo od rozšíření v prohlížeči. Tzn. režim sbírání cookies musí aktivovat admin a cookies se snažit "nasbírat".

Ta kategorie ale má ještě druhotný efekt, a to je povolení cookies které nejsou nikde vypsané. Ve výchozím nastavení se jejich povolení řídí právě povolením této kategorie. Prostě něco ve smyslu "Jasný, beru všechno". Admin při sběru totiž nemusí a zřejmě nepostihne všechny varianty co mohou nastat a něco mu může ve výpisu chybět... Možná ještě vrátím nějaký aut. sběr cookies ale už ne formou automatického zařazení, nejspíš nějaká skrytá kategorie "Posbírané cookies", ještě o tom dost přemýšlím...

Ty texty ke kategoriím se přiznám jsem sebral z dema toho JS pluginu a moc jsem je neřešil (stejně to nikdo nečte :D)

15. úno 2022 06:22 #145861
Odpověď od Linelabcz
Admin
Člověk by řekl, jedna cookie lišta, ale je za tím spousta práce a zadarmo. Jestli můžu někam přispět na vývoj, napiš.

15. úno 2022 16:30 - 15. úno 2022 16:32 #145866
Odpověď od Bong
Moderátor

Linelabcz napsal: V překladu Analytické cookies je: Tyto soubory cookie shromažďují informace o tom, jak webovou stránku používáte, které stránky jste navštívili a na které odkazy jste klikli. Všechna data jsou anonymizována a nelze je použít k vaší identifikaci.
Ovšem právě Analytické cookies používají ID k identifikaci uživatelů.
Tím pádem je to protimluv.

Můžeme zkusit třeba variantu:

Tyto soubory cookie shromažďují informace o tom, jak webovou stránku používáte, které stránky jste navštívili a na které odkazy jste klikli. Mohou obsahovat anonymní identifikátor vašeho prohlížeče, tzn. že analytické cookies vás samy o sobě neidentifikují jako jednotlivce, pouze identifikují přístup ke stránkám a chování na nich.

Linelabcz napsal: J...Ještě prosím upravit: Analytické cookies budou použity až po schválení uživatelem, ale to platí pro všechny cookies...:whistle:

Myslím, že je potřeba jen zaktualizovat češtinu. Mě to taky vadilo. Od 2 února by tam mělo být neutrální:

Tyto webové stránky používají základní funkční cookie k zajištění svého správného fungování a sledovací cookie k pochopení toho, jak se stránkami pracujete. Další typy cookies budou použity pouze po vašem schválení.

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

15. úno 2022 16:57 #145867
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert
Na Joomla (a tedy i na tomto plug-inu) je skvělé, že je možné použít jazykové override a tedy netrápit se v diskusi vůbec tím, co tam je od výrobce.

Já jsem takto postupoval od první verze - mám tam to co chci já.

Potřebnou energii jsem pak věnoval na provázání našeho pluginu GTM a tohoto pluginu pro automatické odesílání informací do GA po schválení jakékoli kategorie, tak jak to požaduje Google Developer Consent mode.

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla

Powered by Fórum