Přihlásit se

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 bezpečnostní vydání (29 lis 2023)

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 je nyní k dispozici. Jedná se o bezpečnostní vydání pro Joomla 4.x. a 5.x.

n3t Cookie Consent

27. pro 2021 17:09 #145402
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert
To mi přijde jako ty nápady na tom videu jak to ošulit :)

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla

27. pro 2021 17:39 - 27. pro 2021 17:43 #145403
Odpověď od H13
Admin

To mi přijde jako ty nápady na tom videu jak to ošulit


Tady nejde o žádný šulení. Pohybujeme se pořád na jedné doméně. To, že se interně používají dvě instance, je pouze interní technická záležitost, nemá to vliv na byrokratické požadavky:

domena . xxx
domena . xxx /neco

se dá udělat pomocí jedné Joomla instance, ale taky dvou. A je to záležitost čistě interní a technická a nemá vliv na Cookie nebo GDPR. Je to podobný problém jako když má někdo více instancí a chce je spravovat jednou administrací. V tomto případě máme více instancí a chtěli bychom Cookie spravovat jednotně pro celou doménu.


Jestliže na domena . xxx odsouhlasím nastavení pro domenu . xxx, chtěl bych aby i zde:

domena . xxx/neco
domena . xxx/neco-jineho

to platilo, abychom neotravovali návštěvníka pořád dokola.

Pokud použijeme jednu instanci, pak to tak funguje, pokud ale používáme dvě a víc instancí, otázka je, jestli je možné technicky cookie mezi instancemi sdílet?

Použití nástroje - v tomto případě CMS - nemá vliv na legislativní požadavky.

Stejné jako např. u Google, pokud tam odslouhlasím jednou, nikoho nezajímá, kolik serverů Google mi mezi tím technicky poskytovalo službu.

Odsouhlasím-li na:
www .google .com
platí i pro:
www .google .com/search

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook

27. pro 2021 18:01 #145404
Odpověď od Cony
Moderátor

Rudolf napsal: Ok, ale ty typy jednotlivých cookie a k němu souhlasy asi ano, ne?

Tak jak je to nyní je to zavádějící, protože jednou jsem zakázal, jednou jsem povolil vše
a oboje se jmenuje:

Code:
User accepted cookies categories []

Jasně. Mně tohle na lokále + Chrome funguje, proto sem se ptal na ten prohlížeč :)

27. pro 2021 18:05 #145405
Odpověď od Cony
Moderátor

H13 napsal: Otázka: Je technicky možné propojit více instancí?

Příklad, máme dvě Joomla instance na jedné doméně:

www . domena . xxx
www . domena . xxx/jina-instance-joomly

Tedy, uživatel by přišel např. na www . domena . xxx, potvrdil by souhlas a ten už by nebyl vyžadován na instanci www . domena . xxx/jina-instance-joomly

?

Teoreticky ano, pokud
- budou v obou instancích nastavený stejný název Cookie pro udržování souhlasu
- obě instance budou mít nastavenou cestu / doménu pro cookies, aby viděly cookies navzájem. To lze nastavit v rámci buď glob. nastavení Joomly, nebo až v rámci n3t Cookie Consent (pak se to týká jen cookie toho souhlasu)

Ještě jsem ale toto nezkoušel.

Z legislativního hlediska, mělo by se jednat o odsouhlasení Cookie pro website, nikoliv doménu. Podle mne to je stejné jako parametr cookies SameSite, popsáno od Davida Grudla zde . Tzn. asi by to nemělo ničemu vadit (ale neberte mně za slovo a ptejte se svých právníků :D)

27. pro 2021 18:54 #145406
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert

to platilo, abychom neotravovali návštěvníka pořád dokola.


Honzo,
omlouvám se, ale to je jen tvůj výklad.
Pořád je to jiný web, ať to okecáš doménou jakkoli == jiné cookie

Přihlašuješ se do jiné administrace? - ANO == generuje jiné cookies

Pokud by to byla jen jedna administrace, ale více webů, tak tam přesně samozřejmě já si netroufnu odhadnout - asi není dotaz na zdejší čtenáře, ale můžeš poslat dotaz na tu právničku.
Ale už jenom to, že u každého webu budeš mít jiné uživatele, jiný obsah na FE... tak jde o multidomain a musíš se znovu zeptat. Tolik logicky podle mne.

Jen tím že si tam chodíš jako jeden admin tě to svádí k tomu aby jsi měl jenom jednu aplikaci a jeden popup, že jo? :)

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla

27. pro 2021 23:06 - 27. pro 2021 23:07 #145407
Odpověď od H13
Admin
O žádnou multidomain se nejedná:

www.phoca.cz
www.phoca.cz/phocacart
www.phoca.cz/phocacartdemo

Pokud nainstaluji dvě instance Joomly, úplně stejný, jak by jsi mi určil, která z daných url patří instanci 1 a která instanci 2?

Představ si, že na Google vyhledávačí, při běžným vyhledávání, ti může poskytnout službu klidně 5 různých serverů a ty se neorientuješ podle toho, který interní server Google ti zrovna vrací stránku, ale podle domény.

Ano, pokud by ty dvě instance měly např. různé přihlašování, atd. pak ano, ale pokud jsou to např. jen stránky s obsahem, co mají analytics, proč odslouhlasovat cookie na každý podstránce, když je analytics pořád stejný.

Je to jako, kdyby někdo řekl:
www.joomlaportal.cz/ ... tady jsem odsouhlasil
ale tady ne:
www.joomlaportal.cz/forum ... je to jiný web, protože to renderuje com_kunena a ne com_content.

Nebo mi chceš říct, že ten kdo má vytíženou stránku a obsah dodává např. pomocí 5 různých serverů pro http a dalších 5 různých serverů pro databázi, tak každej ten server musí mít svoje odslouhlasení?

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook

Powered by Fórum