Přihlásit se

Dnes byla na webu joomla.org uvolněna ke stažení nová Joomla! verze 3.6. Joomla! 3.6 přináší více než 400 vylepšení, včetně mnoha nových funkcí, které činí správu webových stránek ještě snazší a administrátorské rozhraní pro správce webu uživatelsky přívětivější. Jaké novinky Joomla! 3.6 přináší?

Aktualizace systému byla vylepšena a nyní Joomla správci umožňuje přes "Stránky aktualizace" obnovit základní soubory Joomla pouhým kliknutím na tlačítko.
Joomla! 3.6 obsahuje také mnoho novinek v uživatelském rozhraní. Nyní můžete najít instalované moduly ještě rychleji, díky pokročilému filtrování.
Nově je možné moduly vyhledávat dle určení pro konkrétní stránku webu, nebo je filtrovat v sekci "Nabídky" na záložce "Přiřazené moduly" podle toho zda je modul zveřejněný, nebo není.
V komponentě pro štítky a v sekci pro kategorie obsahu máto možnost použít rozbalovací seznam s ikonkami (publikovat, nepublikovat, archivovat a přemístit do koše) tak, jako ve správci článků.
Max level filtr byl přidán pro rozšíření com_contacts, com_banners, com_newsfeeds a do dalších součástí Joomla.  Komponenta pro správu bannerů byla vylepšena.
Vylepšená je i správa uživatelů. Nyní můžete filtrovat uživatele v nástrojích pro vyhledávání podle data poslední návštěvy vašeho webu.
Seznam úrovně přístupu má navíc sloupec "Skupiny uživatelů s informacemi o přístupu".
Nová je i možnost zobrazit všechny položky ze všech menu což vám poskytne rychlý přehled nejen o duplicitách a chybějících položkách menu na webu.
Obrázek z detailu kontaktu lze zobrazit i na stránce kategorie kontaktu.
Nově můžete povolit nebo zablokovat určité skupině uživatelů přístup k vybraným nabídkám menu a všem jejich položkám.
V neposlední řadě můžete v průběhu vytváření nového obsahu vytvořit i novou kategorii, tato funkce je nová pro správu článků, kontaktů, bannerů a news feedů.
Nová Joomla! 3.6 umí mnohem více. Kompletní přehled novinek najdete na GitHub.com