Přihlásit se

S vydáním Joomla 4 mohou uživatelé využívat novou zajímavou funkci s názvem „Prohlídky s průvodcem“. Tato skvělá funkce umožňuje rychlejší a snazší pochopení toho, jak používat CMS Joomla. S tímto nástrojem se redakční systém Joomla stává ještě intuitivnější a uživatelsky přívětivější.

Co je tedy přesně prohlídka s průvodcem?

Prohlídka s průvodcem je interaktivní nápovědou, která zvýrazňuje různé oblasti stránky administrace, jako tlačítka, pole formuláře, odkazy a další. Prohlídka s průvodcem vám umožňuje porozumět tomu, co různé funkční prvky stránky dělají.


Jakmile kliknete na „Spustit prohlídku“ v pravé horní části stránky administrace, zobrazíte všechny dostupné prohlídky s průvodcem. Pro úplné zobrazení všech prohlídek můžete kliknout na „zobrazit všechny prohlídky“ v dolní části této rozbalovací nabídky a vaše stránka se zobrazí takto (viz obrázek níže). Zde máte přístup ke všem dostupným prohlídkám.

Jednou z prvních prohlídek, které můžete vyzkoušet, je prohlídka „Jak vytvářet články“. Jedná se o 14-ti krokového průvodce všemi částmi tvorby článku.

Prohlídky Joomla s průvodcem

Účelem této prohlídky je naučit uživatele krok za krokem, jak vytvořit nový článek. Jakmile dokončíte prohlídku, budete mít svůj první článek.

 Funkce „Prohlídky s průvodcem“ nabízí snadný a informativní způsob, jak zjistit, jak s Joomla pracovat.  

Kroky prohlídky si můžete přizpůsobit a pokud jste správce, můžete si vytvořit vlastní nové prohlídky s průvodcem. U vícejazyčných webových stránek máte při vytváření prohlídek dvě možnosti. Buď duplikujte prohlídku, kterou jste právě vytvořili, změňte její jazyk a přeložte názvy a popisy, nebo použijte jazykové konstanty místo názvů a popisů.

Snadno tak vytvoříte funkční komentovanou prohlídku, která vám pomůže provést vaše zaměstnance nebo klienty administrátorskou sekcí webu.

Pomyslete na telefonní hovory s klienty, opakující se e-maily se stejnými dotazy a psaním stránek nápovědy, toto vše funkce „Prohlídky s průvodcem“ ukončí. A co více, funkci je možné nastavit pro prohlídky komponent třetích stran. Ať už jste webdesignér, webová agentura nebo vývojář rozšíření, můžete využít prohlídky a nabídnout svým klientům nebo uživatelům nový způsob, jak zjistit jaké funkce Joomla nebo vaše rozšíření nabízí.  

V přípravě je možnost tvorby prohlídek také pro veřejnou část stránek.

Otestujte Joomla a novou funkci „Prohlídky s průvodcem“.