Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

OSMap sitemap pro obrázky

23. dub 2020 15:31 #142177
OSMap sitemap pro obrázky od Poky
Uživatel
Prosím o radu jak docílit aby OSMap PRO vytvořil sitemap pro obrázky, které jsou v položkách K2, XML a HTML v pořádku plugin pro K2 načítá položky ale images je prázdné.
Předem děkuji za reakci.

23. dub 2020 19:59 #142179
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert
Nepřijde mi že by to umělo K2 images, aspoň z popisu dokumentace logicky vyplývá že pracuje jen s Joomla Content.
Ale mohu se mýlit a placená verze u každé extensions to umí. Moje K2 rozšíření to nemá.

www.joomlashack.com/docs/osmap/how-the-i...emap-works-in-osmap/

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla

24. dub 2020 17:30 #142189
Odpověď od Cony
Moderátor
OT: mají dnes ještě sitemapy opodstatnění? Mám za to že se používali hlavně:
- pro rychlé spuštění stránek (aby google rychleji web proindexoval - místu dnů v rámci (snad) hodin),
- popř. u hodně složitých webů, ale se správně vyplněnými hodnotami poslední změny a frekvence změn, aby se googlu "usnadnila práce".

Každopádně je sitemap pro vyhledávače jen "doporučení", stejně si primárně indexují obsah, tak jak jej naleznou...

24. dub 2020 19:04 - 24. dub 2020 19:26 #142191
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert
Cony:
Code:
OT: mají dnes ještě sitemapy opodstatnění?

Pro GSC je to jeden z hlavních úkazatelů
Pro Google je GSC jeden z hlavních zdrojů.

Resume:

Mají :D
Code:
Každopádně je sitemap pro vyhledávače jen "doporučení", stejně si primárně indexují obsah, tak jak jej naleznou...

Dovoluji si nesouhlasit, ale rád se nechám přesvědčit argumenty :)

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla

25. dub 2020 00:33 #142198
Odpověď od Cony
Moderátor
No, základní argument bych viděl v tom, že pokud by to byl hlavní zdroj, většina webů není zaindexovaná :)

Ale já bych otazku spíš otočil Rudo, co je tedy přínos XML sitemap? Vždy mi to přišel spíš jen jako šikovný doplněk, urychlující indexaci, popř. práci v GSC...

25. dub 2020 01:36 - 25. dub 2020 03:18 #142199
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert
Cony,

on to ale je pořád hlavní zdroj, máš přece povinnost to dát do robots.txt, jinak budeš na zaindexování čekat do alelujá.
Je pravda, že to není ale dostačující podmínka a jedinná.

Prostě těch věcí okolo SEO je víc a jsou čím dál tím přísnější, od té doby co má Google Lighthouse :)
A taky je pravda že občas lže, jen aby podpořil svoje produkty (ADS a jiné)

Věřím tomu že sitemapa obrázků může být další zdroj (i když já osobně to zatím nevyužívám). Ale věřím že se blíží doba, kdy se důležitost obsahu přesune k obrázkům, jejich exifům a dále k videím a jejich mluvenému slovu.

Vše jen čeká na možnostech a správném zpracování dat na těch datových farmách Google, Facebook a já nevím kdo si to vše indexuje a zálohuje :)

Pozoruj jak poslední dobou Google přestává indexovat stránky == zakazovat, které nemají v pořádku nebo vůbec neobsahují meta značky.
I když nevím, možná to nevidíš, já ano, protože jsem součástí celého procesu == indexace, placené reklamy, GA, vyhodnocení, náklady, konverze, ... a vše sleduji. Neustále mi chodí nějaké upozornění abych něco upravil, vyřešil opravil a vylepšíl. A pokud to neudělám, zablokuje se například celý GMC účet na Google. Rozhoduje každá maličkost, i to že uveřejníš na stránce produktu nepravdivou informaci o ceně produktu == jinou než posíláš do katalogu GMC - ihned do dvou dnů je taková stránka zablokovaná z indexace...

Příklad z praxe za poslední týden:
Eshop klienta byl odpálen od Google Nákupů == jeho účet byl zablokován a reklamy přestaly fungovat, protože neměl uveřejněno explicitně na eshopu v obchodních podmínkách na jaký účet peníze jdou při platbě převodem.


Všechno je to jen o souvislostech... něco si taky musím nechat jako tajemství kuchaře, přece jen je to moje práce.

Každopádně zpět k tématu - sitemaps, je dle mne pořád důležitá součást webu, obrázková sitemaps by logicky, dle vývoje co dělá google, měla v důležitosti stoupat vzhůru.

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla

Powered by Fórum