Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

šablona Helix jak zajistit automatické zavírání Off-canvas Menu / onepage

28. úno 2023 21:06 #147967
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert

To je zvláštní. Já nic jiného než Joomshaper šablony a Helix nepoužívám. Teď jsem koukal na několik svých webů. Normálně se mi po kliknutí menu zavře.

 
ale tyď jsem to psal.
mrkni na ten web:

P.S.
Nějakým kouzlem (předpokládám instalací doplňků co umí právě to co se mi líbí bez zjištění komaptiblity) tam na webu máte chybu jquery, která pokud se neodstraní, nemusí některé JS fungovat (a to se týká i toho off canvas menu).

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla

02. bře 2023 16:35 #147981
Odpověď od Sylvie
Nováček

To je zvláštní. Já nic jiného než Joomshaper šablony a Helix nepoužívám. Teď jsem koukal na několik svých webů. Normálně se mi po kliknutí menu zavře.


 
Menu se zavře, pokud web není udělaný jako ONEPAGE.  Nebo mi prosím můžete poslat odkaz na nějaký web, který máte postavený jako ONEPAGE na helixu + joomshaper a menu se zavírá? díky :-)
 

02. bře 2023 16:58 #147982
Odpověď od Sylvie
Nováček
Hezký den přeji, děkuji za podrobné info Rudolfe, oceňuji! 
Tušila jsem, že tam někde mám chybu, protože mi nefungoval web, když jsem přepsala .htaccess  (a řešení jsem odsouvala na později... )

Takže jsem udělala to, že jsem si na jiné své pracovní doméně test.vnitrnivesmir.cz/ nainstalovala znovu Joomlu, helix a jomshaper.... udělala nějakou nabídku s články a vše cajk.
Pak jsem do pagebuilderu naimportovala šablonu ordinace a stále dobrý, of-canvass menu se zavíralo automaticky  DOKUD jsem nenastavila web jako ONEPAGE. Jakmile jsem do nabídky nasázela odkazy #aktuality atd... tak to přestalo automaticky zavírat...

Dle rady Conyho (děkuji!)  jsem do šablony nahrála uvedený kód - nahrála jsem to sem - viz screen (snad dobře?) - nezabralo.

Přepsat .htaccess už šlo, web na pracovní doméně funguje. Takže jsem snad novou instalací odbourala nějakou vámi zmíněnou chybu... ale pokud tam je chyb víc, tak nevím kde a zda to nutné řešit a jak...

 

02. bře 2023 17:20 #147985
Odpověď od Cony
Moderátor

Dle rady Conyho (děkuji!)  jsem do šablony nahrála uvedený kód - nahrála jsem to sem - viz screen (snad dobře?) - nezabralo.

Ze screenshotu toho moc vidět není, ale
- určitě ne do main.js - ten se Vám přepíše aktualizací šablony. Předpokládám, že ta šablona podporuje nějaký user.js, nebo custom.js, to naleznete v dokumentaci šablony
- kód spouštět až po nahrání stránky, tzn. v sekci 
Code:
jQuery(function() { ... zde ten kód })
celé by to tedy vypadalo třeba takto
jQuery(function() {
  jQuery('.offcanvas-menu a[href^="#"]').click(e => {jQuery('.close-offcanvas').trigger('click')});
});
[/code]

 
Poděkovali: Sylvie, Harribo

02. bře 2023 19:52 #147986
Odpověď od Martin70
Zkušený uživatel

Menu se zavře, pokud web není udělaný jako ONEPAGE.  Nebo mi prosím můžete poslat odkaz na nějaký web, který máte postavený jako ONEPAGE na helixu + joomshaper a menu se zavírá? díky :-)
Kdysi jsem dělal OnePage web z šablony OneClip, tam se to určitě zavíralo. Ale byl tam teda Helix3, ne Helix Ultimate.

02. bře 2023 21:38 - 02. bře 2023 21:42 #147988
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert
Ano, vypadá to že aktuální šablona na helix ultimate neumí one page checkout (myšleno kotvy v menu), díky neodladění v základním scriptu šanlony.
Toto je klasická ukázka na dotaz na výrobce šablony.

Z těchto důvodů (problémy se šablonou) tehdy (v roce 2011) vyhrála firma Joomlart, která zdarma v rámci subscription nabízela úpravy na zákaznických webech, pokud byl problém s jejich aplikacemi.
Mě tehdy upravili nějaký šílený JS pro jejich aplikaci na prodej kurzů.

Takže napsat výrobci a počkat až to zdarma opraví :)

P.S.
Ale nic si z toho nedělejte, on zase Joomlart neumí pracovat v OnePage s českými názvy menu, které automaticky přenáší do název kotev jako ID sekcí, kam se přesouvají kotvy z položek menu, takže jsme si museli napsat kus svého JS a funkci na mapování non-latin písmenek, aby tohle fungovalo.

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla

Powered by Fórum