Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

šablona Helix jak zajistit automatické zavírání Off-canvas Menu / onepage

28. úno 2023 11:04 #147959
Krásný den všem přeji,
prosím, neřešil někdo následující zádrhel? :-)
Šablona Helixultimate, vytvořila jsem si variantu Onepage. Obsah tvořím pomocí PB Joomshaper.

Jde o tento web:
www.ordinace-iveg.cz/
nebo i tento
www.kryobody.cz/

Nefunguje automatické zavírání nabídky Off-canvas Menu na mobilu, když najedu na další položku nabídky - musí se zavřít křížkem (i v případě, když Off-canvas menu povolím zobrazení na pc) viz screen, takže obsah stránky není vidět...a návštěvník webu musí dumat co s tím...Klikne na křížek a dobrý.  Ale já bych chtěla, aby se nemuselo klikat na křížek, aby se zobrazil obsah hned.

V nastavení šablony to není možné přizpůsobit.
Ano dočetla jsem se, že Helix není uzpůsoben na vytváření onepage.
Dočetla jsem se i nějaké tipy, jak upravit šablonu, aby se off canvas menu automaticky zavíralo při najetí na požadovanou nabídku...zkoušeli jsme, nefungovalo. Byly další tipy, nezkoušeli jsme zatím.
Koukala jsem, že některé komerční šablony Onepage to umí a některé překvapivě ne.

Mě nyní jde o to, zda to prosím náhodou někdo řešil? zda neznáte nějakou jednoduchou vychytávku? ;-)

Zvažuji zda si koupit komerční šablonu, která to umí (např. zde  themeforest.net/item/enigma-creative-res...la-template/16016260 , demo-joomla.chipblue.net/enigma/index.php/home/agency - tady jim to pěkně funguje - ale takovou šablonu zas nepropojím s PB joomshaper :-( ja si ji potřebuji přízpůsobitt cca, aby vypadala jak je  ) 
Nebo zda si nechat napsat nějaký kod/styl  na zakázku (na to bych asi někoho měla), který mi šablonu upraví a budu ho moci používat i na jiných webech,
Nebo jiné řešení?   

Co byste mi prosím poradili? Děkuji :-) Hezký den přeji.

Sylvie

 

28. úno 2023 12:15 #147960
Odpověď od Linelabcz
Admin

Co byste mi prosím poradili? Děkuji :-) Hezký den přeji.
Sylvie

 
Zdravím, poradím Vám šablonu zdarma kde offcanvas funguje :-)
www.joomlaportal.cz/joomla-sablony-rozsi...ee-joomla-4-template

Onepage jednoduše vytvoříte tak, že do menu přidáte systémový odkaz a do něj název třídy sekce + lbox např. #topalbox, #bottomalbox, #footerlbox atd...
Poděkovali: Sylvie

28. úno 2023 15:20 - 28. úno 2023 15:27 #147961
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert
Nevěřte Františkovi všechno co říká :D
On by nejraději aby lidi používali to co napíše že je super (zejména produkty od českých firem) a zde kupodivu nejde k jádru problému.
Používat jinou šablonu jen proto že umí nějakou funkci a že zrovna ji vytvořil mi přijde trochu manipulativní.

Problém se dá vyřešit totiž velmi jednoduše.

V hlavním javascriptu šablony od Helixu:
www.ordinace-iveg.cz/templates/shaper_helixultimate/js/main.js
je část věnovaná Off-canvas-menu// Offcanvs
$('#offcanvas-toggler').on('click', function (event) {
event.preventDefault();
$('.offcanvas-init').addClass('offcanvas-active');
});

$('.offcanvas-toggler-secondary').on('click', function (event) {
event.preventDefault();
$('.offcanvas-init').addClass('offcanvas-active');
});

$('.offcanvas-toggler-full').on('click', function (event) {
event.preventDefault();
$('.offcanvas-init').addClass('offcanvas-active full-offcanvas');
});

$('.close-offcanvas, .offcanvas-overlay').on('click', function (event) {
event.preventDefault();
$('.offcanvas-init').removeClass('offcanvas-active full-offcanvas');
});

$(document).on('click', '.offcanvas-inner .menu-toggler', function (event) {
event.preventDefault();
$(this).closest('.menu-parent').toggleClass('menu-parent-open').find('>.menu-child').slideToggle(400);
});

Zde jsou pomocí jQuery nadefinované události - takzvaně - co se stane když.
Jak vidíte, menu se zavírá kliknutím na prvek .close-offcanvas a zavře se tím že z prvku body se smaže třída .full-offcanvas
Taže si mohu zde napsat svůj kus kódu, zvolit jiný prvek na kliknutí a provést stejnou činnost - zavření menu

Takže je třeba upravit tento JS, aby když kliknete na položku menu nastalo to samé == odmazala se třída .full-offcanvas z elementu body

Pro zkušeného JS programátora nebo výrobce frameworku je to otázka 3-5 minut upravit.

Takže napište dotaz na výrobce jak upravit tento JS nebo počkejte na nějakého JS programátora, který to zde napíše.

Předělávat šablonu je ta poslední věc, co bych já osobně řešil, i když bych tím udělat radost Františkovi.

P.S.
Nějakým kouzlem (předpokládám instalací doplňků co umí právě to co se mi líbí bez zjištění komaptiblity) tam na webu máte chybu jquery, která pokud se neodstraní, nemusí některé JS fungovat (a to se týká i toho off canvas menu).

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla
Poděkovali: Sylvie

28. úno 2023 16:11 - 28. úno 2023 16:12 #147963
Odpověď od H13
Admin
Ahoj,

já bych také doporučil zkusit se podívat po alternativě. V poslední době se řeší nějak hodně moc problémů ohledně Helixu, ale nejen problémů, které vzniknou v této šabloně/frameworku, ale i ty, které pak ovlivní celý systém. Například pravděpodobně nějaký systémový plugin nebo framework přepisuje v Joomle 4 používané třídy.

Příklad:

Joomla standardně přidává do body tagu třídu komponenty tak, aby se dala správně stylovat, případně identifikovat událost pro Javascript:
body class="com_content"

jenže v šablonách Helix dochází k přepisu na:
body class="com-content"

Tím pádem se eliminuje zaběhlé CSS stylování a možná i Javascript události v celém systému. Pak přestávají fungovat standardní vlastnosti a příjde se na to, až když se uživatel přepne do nějaké standardní šablony.

 

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook
Poděkovali: Sylvie

28. úno 2023 16:28 #147964
Odpověď od Cony
Moderátor
Někam do šablony přidejte
Code:
jQuery('.offcanvas-menu a[href^="#"]').click(e => {jQuery('.close-offcanvas').trigger('click')});
Ale problémů je tam více...
Poděkovali: Sylvie

28. úno 2023 19:49 #147966
Odpověď od Martin70
Zkušený uživatel
To je zvláštní. Já nic jiného než Joomshaper šablony a Helix nepoužívám. Teď jsem koukal na několik svých webů. Normálně se mi po kliknutí menu zavře.
Poděkovali: Sylvie

Powered by Fórum