Přihlásit se

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 bezpečnostní vydání (29 lis 2023)

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 je nyní k dispozici. Jedná se o bezpečnostní vydání pro Joomla 4.x. a 5.x.

Kunena 6 na Joomla 4

23. kvě 2022 15:16 - 23. kvě 2022 15:31 #146359
Odpověď od Pavel Krajíček
Začátečník
Máte na mysli hlásit mé chyby tady v diskuzi resp. tady na fóru? Nebo myslíte hlásit to na tom originál Kunena webu:  www.kunena.org/forum/k-6-0-support
Já anglicky neumím, takže tam by mi to asi moc nešlo diskutovat. Když říkám, že jsem tam něco četl, tak myslím skrz překladač. 
Když už jsem tady, tak jak jsem se zmínil dříve, že mi nefunguje vyhledávání, tak jsem zkusil nastartovat chytré hledání. Povolil pluginy a načal indexovat web. Super, chytré hledání funguje, ale objevil jsem dvě poruchy u toho. 
Za prvé začal zlobit odkaz na vyhledávání do fóra. Mám prostě v nabídce vytvořen odkaz na hledání v diskuzi (Kunena vyhledávání). Tedy on sám nezlobí, ale když kliknu v diskuzi na Odpovědět, tak se zobrazí chybová hláška viz první obrázek. Když onen odkaz na vyhledávání zakážu, tak lze poté normálně odpovídat do diskuze. Toto jsem zkoušel asi 30 krát různě kombinovat, povolit, zakázat... dělalo to i u jiných odkazů (už před indexováním) např. aktivní témata, když jej přesunu nebo nově vytvořím v jiné nabídce, tak přestane fungovat odpověď do fóra.

Takže jsem zkusil, když už jsem měl úspěšně aktivované to chytré hledání, že do toho zahrnu i Kunenu, že bych tím pádem měl jen jeden odkaz na veškeré hledání na webu, tak jsem aktivoval dva pluginy ohledně Kunena chytrého hledání a zkusil v admin rozhraní znovu indexovat obsah a nelze viz druhý obrázek. Lze indexovat znovu až po zakázaní obou pluginu Kunena.

1. obrázek


2.obrázek
 
Přílohy:

23. kvě 2022 19:01 #146360
Odpověď od Bong
Moderátor
Ty odkazy v menu. Zkusil jste vlastní smazat a nechat si vytvořit nové od Kunena - Nástroje? A zkusit třeba vypnout po dobu indexace SEF URL....

Chybějící řetězce v překladu doplněny, v nové verzi je to OK.

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

23. kvě 2022 19:57 - 23. kvě 2022 20:48 #146361
Odpověď od Pavel Krajíček
Začátečník
Ano ty odkazy jsem všechny smazal už před migraci na Joomla 4. A pak si nechal vytvořit nové. Ono já se s tím už natrápil s těmi odkazy, už v předešlých verzích Joomla. Já totiž dávám nějaké odkazy do fóra do TOP menu, ale mám zkušenost, že uživatelé na mobilech často toto menu nevidí. Ptal jsem se jich často v diskuzi a mnozí o tom vůbec nevěděli, že je tam nahoře TOP menu, protože na mobilu to většinou není vidět a musí se to prvně nějak rozkliknout. Proto vytvářím nový modul s nabídkou a dávám jej někam na web do postranního sloupce a ten je pro lidi s mobilem a tam vytvářím nové odkazy na Kunenu. Čili některé odkazy mám dva stejné na webu i když mají jiný název a ono se to asi hádá.
Ale... nyní jsem vypnul, jak jste mi radil, ono SEF URL (to je to přátelské URL že?) a sice indexování to nepomohlo, ale pomohlo to těm odkazům na Kunenu. Mohu mít nyní všechny odkazy i dvojité a i vyhledávání klasické v Kunena funguje (dříve nešlo po zveřejnění odkazů odpovídat ve fóru). Jen nevím jestli to tak nyní mohu nechat? To vypnuté SEF URL? Mohu to tak nechat nebo to něčemu vadí? 

Ano tlačítko s překladem funguje už správně, děkuji.

*doplnění: koukám, že to asi vadí. Modul s komentáři k článkům neodkazuje nyní správně na články. I odkazy mnou vložené v článcích na jiné články na webu také přestaly fungovat. Tak to musím asi vrátit zpět.

23. kvě 2022 21:53 #146362
Odpověď od Linelabcz
Admin

Máte na mysli hlásit mé chyby tady v diskuzi resp. tady na fóru? Nebo myslíte hlásit to na tom originál Kunena webu:  www.kunena.org/forum/k-6-0-support
Já anglicky neumím, takže tam by mi to asi moc nešlo diskutovat.
 
Hlašte chyby klidně sem, lépe než nikam. Testeři jsou prostě potřeba viz www.kunena.org/forum/k-6-0-support/164962-final-release#223044
Díky.

24. kvě 2022 08:44 #146372
Odpověď od Pavel Krajíček
Začátečník
Ještě taková připomínka a nevím jestli to je na Bonga, tedy jestli jde o překlad nebo o nějaké nastavení. V emailu, který chodí moderátorům nebo administrátorům jako info o nových příspěvcích je formátování onoho textu příspěvku vidět. Tedy ne jako naformátováný text, ale ten kód samotný je vidět viz foto. 
A také předmět emailu: "Byl nahlášen příspěvek k tématu:" se mi zdá ne příliš vhodný. Příspěvek nebyl přece nahlášen (to je jiný případ), ale byl vložen

 
Přílohy:

24. kvě 2022 11:52 #146375
Odpověď od Linelabcz
Admin
Překlady jsou určitě na Bonga, ale náhledy obrázků ve fóru nevypadají dobře. Podívám se na to. Díky.

Powered by Fórum