Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Kunena 6 na Joomla 4

19. kvě 2022 19:27 #146321
Kunena 6 na Joomla 4 od Pavel Krajíček
Začátečník
Dobrý den, provedl jsem na osobním webu pavelkrajicek.cz/ migraci na Joomla 4 a aktualizoval Kunena na 6, ale zjišťuji, že polovina věci nefunguje. Nelze vůbec v administraci řadit kategorie, přesouvat pořadí. 
Tlačítko "Rychlá odpověď" na mobilech naprosto nepoužitelné, stránka se nějak divně rozhodí. 
Barevné označení a počet nových příspěvků je naprosto chaotické a nezmizí ani po rozklikání všech diskuzi či kliknutí na tlačítko "Označit jako přečtené".
Odesílání emailů jako oznam o nových příspěvcích nefunguje. Mnohým nechodí vůbec a některým uživatelům nesmyslná hláška bez odkazu viz foto v příloze. 

Ptám se protože vidím, že jste tady také migrovali a zdá se, že vám věci, které mně nefungují, tak vám ano. Je to snad tím, že ta Kunena 6 je nějaká testovací verze? A je třeba počkat na aktualizace? Nebo mám nějakou chybu já?

Mimo to nefunguje vyhledávání na webu (ve fóru ano), ale ne Joomla v článcích apod. 

Takto chodí některým uživatelům emaily z Kunena (mnohým nechodí vůbec):
Přílohy:

20. kvě 2022 08:02 #146325
Odpověď od Bong
Moderátor
Kunena 6 je ještě v RC verzi, takže může obsahovat chyby. Mě se ji také nepodařilo rozchodit nějak rozumně.

Používáte novou češtinu pro Kunena 6? To by mohlo vyřešit minimálně problém s emaily.

Bongovo! - Ke stažení - Kunena

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.
Poděkovali: Pavel Krajíček

20. kvě 2022 13:20 - 20. kvě 2022 13:34 #146327
Odpověď od Linelabcz
Admin
 Ahoj Pavle,
Odinstalujte všechna rozšíření Kunena 5 včetně překladu
Odinstalujte Kunena fórum a odstraňte menu Kunena vytvořené komponentou
Aktualizujte Joomla na verzi 4
Nainstalujte Kunena 6
Přejděte na ovládací panel Kunena a nainstalujte nové menu kliknutím na tlačítko
Klikněte na obnovit menu Kunena.
Nová šablona Aurelia podprouje Bootstrap 5, má nějaké nedostatky které se vývojáři snaží opravit, ale ty pro mobil odstraníte velmi snadno přidáním pár řádků do souboru šablony Cassiopeia > user.css
Code:
@media (max-width: 767.98px) { { .hidden-xs-down{display: none}}

Důležité je smazat všechny původní jazykové přepisy. Jestli Vám můžu nějak pomoci, napište. Stable verze vyjde snad velmi brzy, ale bude to jak s Virtuemart :-) Prostě chyby se občas objeví.


 
Poděkovali: Pavel Krajíček

20. kvě 2022 14:33 #146330
Odpověď od Pavel Krajíček
Začátečník
Ano nový překlad Kunena mám, asi dva dny. 
To o odinstalování všeho kolem Kuneny před upgrade vím z článku:  www.kunena.org/docs/en/basics/upgrade/upgrade-k6-0
Neodstranil jsem asi ale staré překlady Kunena. To musím? Zkusím to nyní.

Jinak ještě jsem si vzpomněl, že nefunguje poděkování. Nefunguje ani tady u vás na Joomlaportalu. Chtěl jsem za předchozí dva příspěvky poděkovat a nic se po kliknutí nezobrazí, stejně jako u mě na webu.

20. kvě 2022 15:44 #146333
Odpověď od Cony
Moderátor

Ano nový překlad Kunena mám, asi dva dny. 

 
Ten od Bonga ?

20. kvě 2022 16:04 - 20. kvě 2022 16:05 #146334
Odpověď od Pavel Krajíček
Začátečník
Ano od Bonga.
 

Powered by Fórum