Přihlásit se

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 bezpečnostní vydání (29 lis 2023)

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 je nyní k dispozici. Jedná se o bezpečnostní vydání pro Joomla 4.x. a 5.x.

easyjoomla.org - GTM

20. lis 2018 15:43 #137848
easyjoomla.org - GTM od marvays
Návštěvník
Ahoj. snažím se rozchodit měření konverzí na kampaň u google. V průběhu dne jsem se proklikal na GTm a našel pluginy na Easy joomla. Snad jsem prncip pochopil správně, ale zasekl jsem se.

Na stránce GTM jsem se zaregistroval, vytvořil účet a kontejner.
Nainstaloval plugin GTM od EJ a zadal kod kontejneru.
Nainstaloval plugin GTM virtuemart a zasekl se na položce "Checkout event"

Jestli to správně chápu, musím založit událost, do které mi pak plugin bude posílat data.
Tudíž jsem dal založit novou značku - konfigurace značky - Měření konverzí Google Ads.

A nevím jak dál. Chce to po mě vyplnit číslo a štítek konverze. Vůbec netuším. Stejně tak jsem myslel, že spuštění bude jen na stránce dokončení nákupu. Ale na výběr mám pouze všechny stránky.

Nebo jsem to nepochopil?
Přílohy:

20. lis 2018 19:09 #137870
Odpověď od marvays
Návštěvník
Po shlédnutí několika videonávodů a přečtení pár anglických stránek usuzuji, že pro začátek bude jednodušší tohle řešit bez GTM. Takže najdu nějaké jiné rozšíření, které umí transkace VM exportovat do GA rovnou. Samotné Ads pak bude z GA čerpat a zobrazí mi potřebné konverze u jednotlivých reklamních sestav.

20. lis 2018 20:32 #137879
Odpověď od Ernst
Joomla Expert
Typický Martin, sám se zeptá, sám si odpoví :) Ale to je náhodou dobře, kéž by takových lidí bylo víc.

20. lis 2018 21:46 #137890
Odpověď od Cony
Moderátor
:) Osobně jsem GTM nikdy nepřišel na chuť. Přišlo my vždy složitější nastavit GTM než vložit skript na přímo. Myšlenka je to hezká, ale jako vše od Google to má pro mne trochu nepochopitelné ovládání...

21. lis 2018 03:11 #137897
Odpověď od marvays
Návštěvník

Ernst napsal: Typický Martin, sám se zeptá, sám si odpoví :) Ale to je náhodou dobře, kéž by takových lidí bylo víc.

to tak máš. Něco řeším. Položím dotaz a nečekám na odpovědi, ale hledám. No a průběžně informuju, když už na něco přijdu.

21. lis 2018 03:19 - 21. lis 2018 03:19 #137898
Odpověď od marvays
Návštěvník
Ale k věci . . . našel jsem (pro mě nového) programátora, který má v nabídce pár užitečných pluginů za příznivé ceny.

BIT Virtuemart Google Analytics
link
Jestli to správně chápu, tak tahle věcička mi odesílá transakce VM do Google Analytics.

BIT Google Ads for Virtuemart
link
Tento plugin vloží značku sledování konverzí Google Adsense pro sledování dokončených objednávek na webu.

Ceny jsou příznivé. Černý pátek se blíží, tak to prubnu. Kdyby chtěl někdo vyzkoušet, pište . . .

Powered by Fórum