Přihlásit se

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 bezpečnostní vydání (29 lis 2023)

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 je nyní k dispozici. Jedná se o bezpečnostní vydání pro Joomla 4.x. a 5.x.

Idea Phoca Cart

19. kvě 2017 18:10 #131469
Odpověď od Bong
Moderátor
Právě jsem zveřejnil doplněnou a upravenou češtinu Phoca Cart. Změn je opravdu hodně, budu rád za případné připomínky k formulacím.
Slovenský překlad bude upraven později...

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

22. kvě 2017 22:18 - 22. kvě 2017 22:21 #131489
Odpověď od Teofil
Návštěvník
No teď mám tuto:

Ale je divné, že když se klikne na "Zkontrolovat aktualizace" tak to ukazuje jako bych měl Joomla 2.5:

No a upgrade ještě nejde rovnou? Musím si stáhnout novou verzi a instalovat jako by novou verzi?
Přílohy:

22. kvě 2017 22:46 #131490
Odpověď od H13
Admin
Ahoj,

No a upgrade ještě nejde rovnou? Musím si stáhnout novou verzi a instalovat jako by novou verzi?


Upgrade funguje následovně: jedná se pořád o vývojovou verzi, tedy stáhnout nejnovější verzi - nyní 3.0.0 RC7 a nainstalovat ji v Joomle!. Tím se soubory přepíšou na nejnovější verzi. Jediné, co teď nefunguje, je upgrade databáze. Jak jsem psal výše, pořád se jedná o jednu verzi: 3.0.0 RC1 je vlastně pořád stejná verze jako 3.0.0 RC7 (prostě pro upgrade je to pořád verze 3.0.0). Proto je pak zapotřebít otevřít install.utf8.sql soubor a zkopírovat SQL příkazy pod jednotlivými verzemi, v tomto případě pod:
Code:
------------------ RC6 --> RC7 ------------------
a ty vložit např. pomocí phpMyAdminu do databáze (po odmazání komentářů a změnění prefixů), kompletní návod zde:
www.phoca.cz/forum/viewtopic.php?f=44&t=57836&p=146206#p146206

A znovu upozorním, tohle se týká jen prvních vývojových verzí, od stable bude fungovat standardní Joomla! upgrade.

Ale je divné, že když se klikne na "Zkontrolovat aktualizace" tak to ukazuje jako bych měl Joomla 2.5:

Druhý řádek neříká nic o tom, jakou používáš Joomlu!, jen o tom, co kontrétně máš za verzi rozšíření. Protože je to zarovnané na střed, opticky je to pod 2.5, ale logicky ten řádek jen říká, jakou máš zrovna verzi a nerozlišuje se, jestli patří pod jakou Joomla! verzi.

Tedy, ze screenshotu: Tvá verze je RC6 a vydaná je RC7 (protože Phoca Cart nebyl v době Joomly! 1.5, a 2.5 - nejsou u nich uvedeny verze)

Zkus stáhnout poslední verzi nyní, nainstaluj v Joomla! a proveď upgrade databáze. Mělo by to být OK

Může se stát, že ke stažení bude verze 3.0.0 RC7.1 ale bude pořád pojmenovaná RC7 - je to kvůli velkému množství feedbacku, co dostávám, takže někdy něco na rychlo opravím nebo přidám a updatuju to na stahovacím serveru, aby ten co to nahlásil, mohl otestovat opravenou/přidanou vlastnost rovnou a bez čekání.

Právě jsem zveřejnil doplněnou a upravenou češtinu Phoca Cart. Změn je opravdu hodně, budu rád za případné připomínky k formulacím.


Díky za češtinu. Ano, je toho hodně, já jsem nepočítal, že bych v RC verzích přidával tolik vlastností, ale těch nápadů je hodně a je dobrý je implementovat ještě před stable, aby už v stable byla hotová základní databázová struktura.
Teď pracuju na RC8 a snad těch řetězců už nebude tolik :-)

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook

22. kvě 2017 22:55 #131491
Odpověď od Teofil
Návštěvník
Honzo a myslíš, že RC verzi můžu nasadit na ostrý web? Zákazník tam chce mít asi 300 položek a při představě, že po spuštění stable verze to nepojede se mi dělá zle... ;-)

23. kvě 2017 11:11 #131493
Odpověď od H13
Admin

Honzo a myslíš, že RC verzi můžu nasadit na ostrý web?


Těžká otázka, záleží na hodně okolnostech:

Typ e-shopu:
- katalog: není problém
- e-shop bez placení online: tam bych váhal
- e-shop s online placením: tady určitě ne

Jak zvládáš manuální upgrade:
- jestli ti nedělá problém, upgradovat SQL databázi manuálně: pak není problém
- jestli s tím máš potíže (manuální upgrade): pak určitě ne

Všeobecně pořád jde o vývojovou verzi a jak je známo u Joomly!, většinou se začíná testovat až když už je stable, to znamená, že po stable se určitě objeví chyby. V prvních verzích bude muset člověk být připravenej na různý opravy.

Takže pokud to není jen katalog, asi bych nedoporučil nasadit (pouze v případě, že by jsi měl vše vyzkoušený, nebyl by pro tebe prolbém updatovat i manuálně, atd.). Pokud projekt spěchá, asi bych Phoca Cart nepoužil, pokud nespěchá, klidně bych ho připravil a pak jen postupně upgradoval (například u produktů by se už nic závažnýho měnit nemělo, tedy při upgradu by neměl být problém). V RC8 teď přibude historie ceny, proto se změní export/import, ale samotná struktura produktu ne.

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook

23. kvě 2017 11:42 #131494
Odpověď od Linelabcz
Admin
Ahoj, Vzhledem k narůstající popularitě rozšíření Phoca Cart a limitům fóra :) byla zřízena samostatná sekce pro Phoca Cart. Dotazy prosím pokládejte zde: www.joomlaportal.cz/forum/phoca-cart

Powered by Fórum