Přihlásit se

Nová verze Joomla 5.1.4

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.4, společně s Joomla 4.4.8. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Adresy obrázků : pridavano joomlaImage: local-images

11. zář 2024 09:14 #149712
Zdravím,

na verzi J 4, konkrétně 4.4.8 dříve to bylo pak to nebylo teď už to zase je se přidávají k adresám obrázků cesta images/logo-shop.png#joomlaImage://local-images/mylogo.png?width=600&height=232

dočetl jsem se, že to je nyní normální ve 4 a je to pro nativní načítání a lazy loading.

Jenže některé komponenty s tím neumějí ještě pracovat = nezobrazují obrázek a některé hází chybu 500. Dokonce i interní komponenty jako např. Bannery, hodí mi tvrdou chybu 500, když nahraji obrázek a má jej vykreslit :-P

Je někde nastavení, že toto nepoužívat, takovýto formát mediálních souborů?
Jen upřesnění pro vkládání používám editor a mediabox od JCE.

Díky za info.

11. zář 2024 21:04 - 13. zář 2024 02:18 #149713
Odpověď od Bong
Moderátor
Takhle zapsané je to vidět jen u obrázku banneru a v článcích v Obrázek v úvodníku a Obrázek v článku. Ale nikde jsem na problém se zobrazením nenarazil, ani u rozšíření třetí strany.

Není problém ve špatně nainstalované Joomle nebo v šabloně? Tomu by chyba 500 odpovídala spíš.

Zkuste zapnout Ladění chyb systému, případně sem dejte odkaz na stránku s chybou.

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

12. zář 2024 20:29 #149714
Odpověď od H13
Admin
Ahoj,

bohužel se přidávání tohoto nesmyslného suffixu vypnout nedá (je to tak, když Javascript vývojáři chtějí řešit vše ve frontendu).

Jak píše Bong, zkus zapnout ladění, aby se vidělo, zda ta 500 opravdu souvisí s tímto suffixem.

Ještě doporučují vložit tento problém přímo do Joomly:
github.com/joomla/joomla-cms/issues

Tam si to prohlíží i tvůrci tohoto suffixu, možná poradí lépe.

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook

Powered by Fórum