Přihlásit se

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 bezpečnostní vydání (29 lis 2023)

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 je nyní k dispozici. Jedná se o bezpečnostní vydání pro Joomla 4.x. a 5.x.

Jak na vkládání článku s více obrázky

23. zář 2022 23:40 #147011
Řešil někdo web, kde si uživatel sám vkládá články s obrázky, které ale neumí připravit (zkomprimovat či zmenšit), navíc je má v různých poměrech stran? Výsledkem by pak měl být článek, který má třeba pod obsahem galerii obrázků. Ve výpisu kategorie pak takové články mají jednu náhledovou fotku stejného poměru stran + několik řádků textu.
Marně se pokouším najít něco, co bude takto fungovat. Ve WordPressu jsem schopen podobného systému dosáhnout, ale v Joomle se mi to stále nedaří.

24. zář 2022 01:43 #147012
Odpověď od H13
Admin
Ahoj,

možnosti jsou v podstatě tři:

1) custom fields - sice se nedá nastavit pozice galerie, ale je to pro uživatele nejjednodušší
2) plugin - tam je možný vložit kód kamkoliv do článku, ovšem zase potřebuješ např. komponentu pro vkládání obrázků, to je asi nejvhodnější pro webdesignery
3) editor - otázka na uživatele JCE, zda je JCE nějak v tomto nápomocné.

U toho výpisu kategorie pak bude možná potřeba nějakej override a upravit si ten výstup podle potřeb.

Já používám 2), ale v poslední době určitě přibyly nějaký custom fields rozšíření.

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook

24. zář 2022 11:52 - 24. zář 2022 11:54 #147013
Odpověď od Teo
Návštěvník
No ještě včera v noci jsem našel velice dobře udělaný plugin - Advanced Custom Fields -  www.tassos.gr/joomla-extensions/advanced-custom-fields
(což je ta tvoje varianta 1). Je to vlastně nové pole u editace článku, které (mimo jiné) umožňuje vložit libovolné množství obrázků k článku, navíc to umí ty obrázky oříznou pro náhledy a třeba třeba omezit velikost nahrávaných souborů. Jediné, co se mi nedaří vyřešit je to, že se tato galerie objevuje pod článkem v režimu blogu i když je u článku tlačítko "Ready more" - Číst dále... To nemůžu nikde nastavit. Ale jinak je ten plugin super a vyřešilo by to můj problém. Hlavně je to pro ty méně zdatné uživatele jednoduché a o to mi jde. Ty obrázky se prostě nahrají k článku (do složky o které uživatel nemusí nic vědět) a "neotravuje" to dialogy jako např. "Kam nahrát obrázky...", "Vytvořit složku pro tyto obrázky..." apod.

25. zář 2022 17:16 #147014
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert
A na co jsem pak programoval plugin Joomla Field pro Phoca Gallery, když pak vychvalujete cizí software, navíc od Tassose, jehož pluginy zas... joomla svymi JS a člověk se pak diví proč mu jede Joomla pomalu - i když nediví, klikačům je to vlastně jedno :)
První co bylo při optimalizaci rychlosti - letěly všechny pluginy od Tassose do zapomění dějin.

Umístění galerie je pak velmi jednoduché - zveřejnit pomocí override šablony kde člověk bude chtít.

Takže ano, varianta 1) a ten co dělá web zapracuje umístění s minimálními znalostmi PHP do override šablony.
Navíc to podporuje český software Phoca Gallery.

 

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla

25. zář 2022 22:55 - 25. zář 2022 23:13 #147015
Odpověď od Teo
Návštěvník
No já teď zjišťuji, že Custom Fields (vlastní pole) se vkládají za nebo před článek. Takže když si chcete nechat vypsat blog určité kategorie, tak se u článku, kde vložíte nějaké vlastní pole, vypíše i obsah pole, i když tam vložíte tlačítko "Číst více...". Nevíte, zda se dá pole vložit ještě do článku, aby to v tom blogovém výpisu nefigurovalo? Myslím u těch článků, kde je vloženo "Číst více...".

25. zář 2022 23:34 #147016
Odpověď od Bong
Moderátor

A na co jsem pak programoval plugin Joomla Field pro Phoca Gallery, když pak vychvalujete cizí software, navíc od Tassose, jehož pluginy zas... 

 
Když ale na stránkách ke stažení minijoomla.org je nějaký problém s Captcha. Nejde vytvořit účet, pokus skončí chybou: Není přípustné neuvést kód.

Free rozšíření stáhnout nakonec jde, ale je to martýrium.
Placené rozšíření stáhnou nejde vůbec, není jak (třeba teď mi tam proběhla platba za plugin Pole - Phoca Download, který není, jak stáhnout).

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

Powered by Fórum