Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Chyby pri upgradu z J3 na J4

30. čvn 2022 10:33 #146612
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert
Nevím, nedokážu reagovat.
JMigrator používám už z doby J15 a kdž nemám licenci tak také zkouším jiné varianty, jen už po několikáte se utvrdím v tom že je lepší vzít placený fungující nástroj než zadarmo co nefunguje.

Ale podle toho co se píše zde tak J4 je přece sqvelá a vše by mělo být lala. I ten upgrade :)
Jen já ho nikdy nedělal tak jak se popisuje, takže problémy jsem nezaznamenal.

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla

30. čvn 2022 10:46 #146613
Odpověď od Petr
Začátečník
Jestli to vyloženě nepotřebuješ, tak to nech přes prázdníny uležet. V půlce srpna má vyjít 4.2 tak snad se něco změní.
Já jsem teď z hecu zkusil jeden upgrade, skončilo to zase na chybě `Fatal error: Cannot declare class FieldsPlugin, because the name is already in use`, která je tam už od verze 4.1.0 ale z té se dá aspoň oproti té tvé jednoduše zachránit, přepsáním souborů jádra.

30. čvn 2022 11:23 #146614
Odpověď od Cony
Moderátor

po dalsim pokusu o napravu se dostanu k teto chybe:
Code:
 500 Unknown column 'fp.featured_up' in 'field list'.
 
Sloupec featured_up opravdu v J3 nebyl a v J4 je. Bohužel se používá v modulu Nejčtenější články v administraci hned na úvodní stránce, proto administrace hlásí chybu. Řešením by mohlo být
- buď v prohlížeči zadat adresu přímo na opravu databáze /administrator/index.php?option=com_installer&view=database a zde chybu opravit (vyzkoušeno, funguje)
- nebo sloupec přidat v phpMyAdmin 
Code:
ALTER TABLE `#__content_frontpage` ADD `featured_up` DATETIME;
Pravd2podobn2 pak ale asi bude chyb2t i sloupec featured_down...

30. čvn 2022 18:27 #146624
Odpověď od radek
Zkušený uživatel

Nevím, nedokážu reagovat.
JMigrator používám už z doby J15 a kdž nemám licenci tak také zkouším jiné varianty, jen už po několikáte se utvrdím v tom že je lepší vzít placený fungující nástroj než zadarmo co nefunguje.

Ale podle toho co se píše zde tak J4 je přece sqvelá a vše by mělo být lala. I ten upgrade :)
Jen já ho nikdy nedělal tak jak se popisuje, takže problémy jsem nezaznamenal.
Weby se zivite. Proto pouzivate placeny. Ja jsem si musel z webu udelat konicek, abychom je mohli mit. Jak jsem psal, jsme neziskovka, ktera nema na zaplaceni. Proto vse delame sami. Proto placeny nepouzivam a pouzivat nebudu. Pouzivam rady od lidi, co zdarma na forech poradi, pripadne na foru prodejce sablony. On si kazdy mysli to nemate par korun na tamto? Ne nemame, protoze to je par korun na toto, par na tamto, par na ono, par na neco jiny a z par kacek litaji desetitisice jen to fikne a to vse z vlastni kapsy, protoze nejen weby potrebujeme. Placene se pouzivaji maximalne sablony apod., ale to nema cenu resit. Kvuli tomu se tady neptam.

Ja problemy s upgrady zaznamenal, ale pokud se pamatuju, tak pri upgradu z 1.7 az na 3 to tusim slo OK (ale jsou to roky, uz vse z hlavy nevim, Joomlu pouzivam od uplnych zacatku, kdyz byla jeste Mambo). A ted je to zpet. 

30. čvn 2022 18:38 #146626
Odpověď od radek
Zkušený uživatel

Jestli to vyloženě nepotřebuješ, tak to nech přes prázdníny uležet. V půlce srpna má vyjít 4.2 tak snad se něco změní.
Já jsem teď z hecu zkusil jeden upgrade, skončilo to zase na chybě `Fatal error: Cannot declare class FieldsPlugin, because the name is already in use`, která je tam už od verze 4.1.0 ale z té se dá aspoň oproti té tvé jednoduše zachránit, přepsáním souborů jádra.
Tak uplne nutny to neni a pockal bych, ale budes se divit, ale nastala zmena. Trosku to rozepisu. Udelal jsem si na zkousku 3 pokusny instalace. Lokal, hosting a jiny hosting. Na hlavnim hostingu jsem ten web orezal co to slo, pokud me pamet neklame, tak jsem nenechal ani jedno 3rd party rozsireni a upgrade samozrejme neprosel ani asi na 20. pokus s pouzitim rad ze zahranicnich for.

Nadejny bylo toto:
Pozor: Spoiler!


Ale nakonec to pomohlo jen trosku pokrocit k dalsi chybe, kterou taky miva dost lidi, ale reseni jsem nenasel. Mezitim jsem na lokalu jen tak ze srandy odinstaloval jen par rozsireni, zbytek nechal a svete div se - mam bez jedine chybicky nainstalovanou J4. Jak? Nevim, bohuzel uz nejsem schopen vystopovat, co jsem odinstaloval a co nechal, proti tomu pokusu na hlavnim hostingu, kde nemam uz nic, jen defaultni Joomlu s pozadovanymi daty.

Ted to zkusim jeste na dalsim hostingu. Jen ze srandy, zvedavosti a lenosti, protoze bych rad co nejmin rozsireni instaloval zpet. Nicmene rad bych doresil tu puvodni chybu upgradu na tom hlavnim hostingu.  Takze zatim diky.

 

30. čvn 2022 18:45 - 30. čvn 2022 18:46 #146627
Odpověď od radek
Zkušený uživatel

po dalsim pokusu o napravu se dostanu k teto chybe:
Code:
 500 Unknown column 'fp.featured_up' in 'field list'.



 
Sloupec featured_up opravdu v J3 nebyl a v J4 je. Bohužel se používá v modulu Nejčtenější články v administraci hned na úvodní stránce, proto administrace hlásí chybu. Řešením by mohlo být
- buď v prohlížeči zadat adresu přímo na opravu databáze /administrator/index.php?option=com_installer&view=database a zde chybu opravit (vyzkoušeno, funguje)
- nebo sloupec přidat v phpMyAdmin 
Code:
ALTER TABLE `#__content_frontpage` ADD `featured_up` DATETIME;

Pravd2podobn2 pak ale asi bude chyb2t i sloupec featured_down...

Cekal jsem, jestli se ozves:). Tohle: /administrator/index.php?option=com_installer&view=database bohuzel u me nefunguje. Psal jsem to tady ja i tusim Petr. Pred kontrolou to ukazuje asi pul milionu chyb a po kontrole asi jen 2-3, ale zmizi komplet cely menu administrace a joomla je pak uplne nepouzitelna.

Ad sloupec pridat v phpMyAdmin, zni velice zajimave, ale nezkousel jsem. Nevim jak a taky co pridat a hlavne nevim, jestli byc to jeste vic nerozdrbal. Bez navodu to neudelam. Jestli chces, dam ti pristup a muzes to zkusit. Jen ted nevim, v jake fazi to zrovna mam.

Jak jsem psal vys, na lokalu se mne povedlo bez problemu upgradovat, ale to jsem neorezal 3rd party rozsireni. Mohlo to mit vliv nebo neco jiny.

Na jednom foru jsem se pozdeji docetl, ze to nekomu taky vubec neslo. Zbavoval se vseho, co mu Joomla doporucovala dat pryc nebo aktualizovat a upgrade nesel. Pak neodinstaloval nic, nevypl nic a upgrade sel a me se na tom lokalu povedlo nezavisle na tom neco podobnyho..

Powered by Fórum