Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Chyby pri upgradu z J3 na J4

30. čvn 2022 18:52 #146628
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert

Weby se zivite. Proto pouzivate placeny. 

No to máte asi pravdu, takovýto pohled, zajímavé, nad tím jsem nikdy takto neuvažoval.

Ale tak nějak podvědomě cítím, že by mi zákazník nezaplati 20 hodin testování, lamentování, pláče, diskusí, zkoušení, mazání a já nevím co ještě.
2 hodiny práce a víc ne...
Takže jsem k tomu vlastně donucený, ne že bych chtěl mermomocí něco kupovat - ono to taky furt nebaví vysvětlovat šéfovi proč se musí něco neustále kupovat, šak je to joomla ne? 

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla

30. čvn 2022 19:11 #146630
Odpověď od Cony
Moderátor

Jak jsem psal vys, na lokalu se mne povedlo bez problemu upgradovat, ale to jsem neorezal 3rd party rozsireni. Mohlo to mit vliv nebo neco jiny.

No ale to je úplně ten nejlepší postup :) Vše zaktualizovat no lokále a pak pomocí Akeeba Backup zazálohovat, starý web na serveru kompletně smazat a rozbalit nový (popř. bez obrázků, aby nebyl archiv zbytečně velký). Takže bych to zaktualizoval na lokále, a pak poslal na server :)

Ad sloupec pridat v phpMyAdmin, zni velice zajimave, ale nezkousel jsem.

Ten kód co jsem psal stačí nakopírovat a spustiv phpMyAdmin, jen nahradit v názvu tabulky #_ za předponu tabulek, takže třeba
Code:
ALTER TABLE `predpona_content_frontpage` ADD `featured_up` DATETIME;
plus pak zřejmě to bude chtít i
Code:
ALTER TABLE `predpona_content_frontpage` ADD `featured_down` DATETIME;
Ale je otázka, jestli je to to jediné v databázi. Co za chybu to píše na tý stránce kontroly databáze?

Powered by Fórum