Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Joomla 3 na Windows IIS 7

17. čvn 2019 12:50 #140348
Odpověď od Cony
Moderátor
S Azure mám také špatné zkušenosti. Je tam nějak strašně pomalá práce se souborovým systémem, např. kontrola souborů pomocí Admin Tools trvala klidně i půl hodiny (běžně proběhne tak za minutu až dvě). Možná to byla jen nějaká špatně konfigurace Azure, ale údajně to měl být nějaký předpřipravený balíček přímo pro Joomlu (dokonce s předinstalovanou Joomlou). Klasické Windows Server byly s výkonností daleko lepší, ale zas byl občas problém se zpětným lomítkem vs. normální lomítkou v cestách.
Poděkovali: StefaN

17. čvn 2019 21:42 #140349
Odpověď od radek
Zkušený uživatel
Ja zkousel klasickou instalaci, pak predpripraveny, zdubloval jsem vykon serveru a nic. Hruza a des a evidentne jsem byl ale jedinej, kdo videl, ze to nejede - podpora porad videla chyby u me a v Joomle. Delal jsem jim videa, aby videli rozdily, ale podpora byla jen jako cvicena opicka. Hloupa, ale slusna. Pak jsem tam zkousel Joolu s balikem od BItnami a to mam pocit, ze docela jelo, ale blo to pro me komplikovany a hlavne Linux byl na hostingu za par kacek rychlejsi. Linux u nich ale taky nejel. Teprve ho tehdy zacali nabizet, ale bylo to sileny. No, prestal jsem to pouzivat. Mozna by tam nejaky programator vymackl vic, ale nekoho takovyho meli mit na podpore. A nemeli...

17. čvn 2019 23:20 #140350
Odpověď od StefaN
Začátečník
Jsem ve fázi: A) Klient ať jde na Linux nebo B) Jiný méně náročný redakční systém nejspíš bez DTB (třeba Grav)? A to i s ohledem, že není jisté, jak dopadne přechod těchto webů na Joomla 4.

18. čvn 2019 00:53 #140351
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert
Zdá se mi že tam máte moc nejasností, které řešíte souběžně a to Vám komplikuje rozhodnutí :)

O co vlastně nakonec jde?

Původní dotaz byl jak spustit Joomla 3 na Windows IIS 7.
Trochu mě nyní tedy mate varianta místo Joomla postavit weby na jiném CMS, to mi tam nějak nesedí a proč se tam vlastně objevilo...

1. Převod stávajících webů na J3 nebo už jsou vyrobené?

Pokud jsou, tak pak jen řešíte původní dotaz a tam je většinové doporučení spustit na Linuxu

2. Výroba webů v jiném CMS a spuštění na Windows IIS 7

Klidně je to možné, ale pak být klientem nevidím důvod proč bych pak chtěl ještě znovu Joomla, když už to pojede, nedej bože přechod na J4, který dle zkušeností my budeme řešit nejdříve 1 rok po vydání J4 (platí hlavně pro eshopy)

Takže logicky se dostáváte s touto variantou tak nějak s výrobou až za 1-2 roky a to nikdo neví co bude za 2 roky.
Taky je neekonomické teď postavit weby na nějakém CMS a pak za dva roky přecházet na něco jiného.


Je možné že se pletu, ale zamotal jste mi šišku s tím jiným CMS. Osobně bych udělal weby na J3, postavil na Linuxu a nečekal co bude, nebude. Ono taky se může stát, že přijde krize a nic nebude :D

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla
Poděkovali: StefaN

18. čvn 2019 07:38 - 18. čvn 2019 07:39 #140352
Odpověď od StefaN
Začátečník
Zdravím Rudolfe a upřesňuji:

1. Z 10 webů je nyní 5 na Joomla 3 a zbytek je v řadě na předělání, takže řeším současnost i budoucnost najednou

2. Přechod na Linux je otázkou rozhodnutí klienta

3. Jsem v takové situaci, že řeším i jiný RS, ale upřímně v žádném jiném nemám stejně garanci - přemýšlel jsem o nějakém bez DTB, ale to se potvrdilo také jako bezvýchodné.

4. Ano jsem stále na začátku: Jak správně nastavit WIN IIS 7 a Joomlu, aby se z toho vymáčklo co nejvíc. A to řeším i na Joomla.org fóru, kde mi zatím byl doporučen tento odkaz: viewtopic.php?f=717&t=970033

18. čvn 2019 09:29 #140353
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert
Díky za info.

Pořád jako nejjednodušší a nejekonomičtější mi přijde postavit nový server na Linuxu, klidně přímo u zákazníka. (zatím mě nic nepřesvědčilo, že ne).

Když uděláte ekonomickou studii, do které zahrnete všechny proměnné (a taky hodiny zjišťování, které jste tomu věnoval a ještě věnovat budete a tím pádem ztracené obchodní příležitosti) mělo by být jasné co je výhodné.

Jak jsem psal, dejte vědět jak jste nakonec dopadl a kolik hodin ve výsledku jste tomu věnoval, no a taky by bylo super zpětnou vazbu, kdo je v Česku odborník na provozování Joomla na Windows Serveru.

Držím palce aby zvolená cesta byla výhodná i pro Vás.

Já k tomuto tématu již asi nemám co, ale kdyby bylo potřeba jen o Joomla, klidně napište.

Rudolf

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla
Poděkovali: StefaN

Powered by Fórum