Přihlásit se

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 bezpečnostní vydání (29 lis 2023)

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 je nyní k dispozici. Jedná se o bezpečnostní vydání pro Joomla 4.x. a 5.x.

Joomla 3 na Windows IIS 7

29. kvě 2019 20:08 #140218
Joomla 3 na Windows IIS 7 od StefaN
Začátečník
Dobrý den,

PROSÍM O POMOC - RADU - ASISTENCI.

1) Klient má Win server IIS 7.5, PHP 7.0.6. (v blízké době bude updatováno)
2) Nasadili jsme stránky s Joomla 3.9.6 a potřebujeme posílit jejich výkon, zejména kompresi (zlib, gzip) a expire headers.

Máte někdo zkušenost či můžete pomoci s:
A) Definicí, co vše má být na serveru instalováno (IIS moduly, atp.)
B) Jak má být server nastaven
C) Správně nastavit Joomlu (zřejmě se nebude používat .htaccess, ale web.config)

Klient nezvažuje přechod na Linux. Je připraven udržovat PHP a vše ostatní aktuální.

Děkuji.

31. kvě 2019 12:50 #140242
Odpověď od StefaN
Začátečník
Najde se tu, mezi lidmi věnující se Joomle, někdo fundovaný, který je ochoten i za finanční odměnu toto se mnou řešit? Děkuji.

31. kvě 2019 13:48 #140243
Odpověď od Cony
Moderátor
S konfigurací serveru IIS nemám zkušenosti, ale k bodu C
- ano, měl by se používat web.config, setkal jsem se ale i s tím, že do IIS byl nainstalován nějaký modul, který pak bral htaccess místo web.config. Kompresi a Expire headers nastavíte právě tam.
- databáze bude předpokládám MySQL - MSSQL, pokud se nepletu, nebude v Joomla 4 již podporována, hlavně by byl pravděpodobně problém s rozšířeními třetích stran, málokteré počítá s jinou databází než MySQL.
- Nic jiného by v zásadě nemělo být nutné v rámci Joomly řešit. Snad jen jedině zkontrolovat správné nastavení cest (log / temp / cache) a práv do nich.
- Některá rozšíření třetích stran mají na Windows problémy, obvykle spojené se zápisem do souborů, to budete muset ale otestovat.
Poděkovali: StefaN

31. kvě 2019 14:42 #140244
Odpověď od H13
Admin

Cony napsal: ... hlavně by byl pravděpodobně problém s rozšířeními třetích stran, málokteré počítá s jinou databází než MySQL.


Můžu potvrdit, zatímco na Windows testuji, nikdy jsem nestestoval na MSSQL a u ostatních vývojářů je to stejně. Když už IIS tak rozhodně ne s MSSQL.

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook

31. kvě 2019 19:55 #140248
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert
Jedinou zkušenost se serverem Win server IIS mám já zase takovou:

Zákazník trval na tom, že má tento server a eshop (220 000 položek, online napojení na SAP) si chce na něj umístit a provozovat.

Zatímco na našem Apache serveru běžel eshop asi 1,6s načtení, na Win serveru se eshop načítal 30-60s s chybami.

Za měsíc se vrátil a umístil eshop u nás.

Takže moje zkušenost - Win server nebrat :)

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla

14. čvn 2019 13:22 #140340
Odpověď od StefaN
Začátečník
Děkuji za podněty.

1) Skutečně vypadá, že zásadní chybu pro načítání stránek je rychlost odezvy Win serveru.
2) Když zapnu web.config web spadne, ale nějakým způsobem jede s htaccess.

To jest, můj dotaz je stále aktuální :)
Pokud má někdo zkušenost s win serverem a Joomlou - prosím o pmoc.

Powered by Fórum