Přihlásit se

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 bezpečnostní vydání (29 lis 2023)

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 je nyní k dispozici. Jedná se o bezpečnostní vydání pro Joomla 4.x. a 5.x.

Překlad RocketTheme Gantry a Helium

23. dub 2018 19:53 - 23. dub 2018 19:53 #135299
Ahoj,

chystám se přeložit framework Gantry od RocketTheme a jeho základní šablonu Helium.

Vrtá mě hlavou, jaký překlad použít pro velmi vyskytující se termín v těchto šablonách - "PARTICLES / PARTICLE"? Něco co by odráželo skutečnost.

Napadá mě: oddíly, částice, segmenty, partikule, bloky

Díky

24. dub 2018 07:52 #135304
Odpověď od radek
Zkušený uživatel
Ja bych nechal neco ve smyslu doplnky/rozsireni, protoze to jsou v podstate rozsireni, jak je znaji z joomly vsichni. Nicmene, kdyz se podivas na RT, tak uvidis, ze nemaji zadny seznam particles, zadnou banku. Naproti tomu vyrobci, kteri delaji na Gantry, to maji vyreseno mnohem lip. Napriklad Insipretheme nebo Joomlead. Maji jejich repozitar nebo jak to nazvat, kde se particles aktualizuji. U RT je v tom takovej bordel, ze particle XY funguje v templatu 1 jinak, nez v template 2.
Poděkovali: Bart

24. dub 2018 09:48 - 24. dub 2018 09:56 #135310
Odpověď od Bart
Moderátor
Díky Radku za odpověď. Vím z Tvých reakcí zde na JP, že máš velké zkušenosti s Gantry (určitě větší než já).

Já bych ty "particles" přirovnal k modulům, je to tak (či případně widgetům - i když ty se primárně v Joomla! nepoužívají)? Jsou to předpřipravené "bloky" (blbě řečeno modulární bloky, nebo nějaké "částice") na stránce? Nevykresluje to celou stránku (jako to dělá komponenta), pokud vím (takže proto to přirovnání k modulům, widgetům).

Rozšíření mi přijde moc obecné. Rozšíření může být balíček, komponenta, modul, plugin, zásuvný plugin, jazyk..

Z mého pohledu má InspireTheme více propracované (a možná subjektivně líbivější a bohatější) šablony.

Gantry je pro RocketTheme, InspireTheme atd stejný, že?

24. dub 2018 16:39 #135317
Odpověď od radek
Zkušený uživatel
Velky zkusenosti nemam. Nicmene tezko rict, pro koho to prekladas... Proste v zasade to funguje jako kazdy dalsi rozsireni. Lidi (amateri) moc nebudou resit, jestli je to modul, plugin nebo cokoli. Napis na RT forum. Je tam free pristup. Par lidi ti urcite poradi, jak to presne funguje po technicke strance. Ja to nevim. Jsem uzivatel.

Inspiretheme - maji super particles - na RT foru si lidi stezuji, ze maji lepsi veci, nez original RT... Coz je fakt a hlavne maji neco jako ten repozitar (seznam, kde maji X particles a aktualizuji je, coz u RT nehrozi, i kdyz to vymysleli). Bez na RT web a vsimni si, ze oni nemaji zadny seznam particles. Particles se lisi sablona od sablony, i kdyz je to, jak jsem psal rano, treba stejne nazvany particles, tak v sablone X dela to a v sablone Y dela ono. Daji se presouvat, po malych upravach z sablony do sablony.

Gantry nemusi byt stejny. Je to vlastne volne siritelny, takze si to urcite muzou upravit. Nejsem programator, ale klidne napis na Inspiretheme. Odepisuji velice rychle.

Co to je nevim, ale zastupuje to u RT prave EXTENSIONS, tedy rozsireni. Driv delali moduly, pluginy, komponenty a ted to nahrazuji particlama. Takze uz nemaji zadny nove vytvoreny moduly, pluginy atd.. Jen jich par starsich udrzuji pri zivote a v novych templatech jsou uz jen particles. Proto jsem psal, ze to nahrazuje extensions. Neni to jen nahrada za modul, ale taky za kompnentu, plugin atd.

24. dub 2018 17:53 #135318
Odpověď od Bart
Moderátor
Pro vlastní potřebu, případně nabídnout dále.

24. dub 2018 19:07 #135320
Odpověď od radek
Zkušený uživatel
Takze i pro BFU. Pak bych se drzel neceho, co uz znaji. Navic particle nema zadny jiny vyrobce sablon, krom RT a par tech, co to pouzivaji.

Powered by Fórum