Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Zvládnu přeložit modul do češtiny? Postup?

04. čvc 2015 19:08 #122511
Zdravím. Stáhl jsem si modul Wall FactoryVersion 3.6.0 ale není v češtině. Zkoušel jsem přeložit v souborech s příponou ini texty, čeština ovšem není ideální, místo diakritiky se zobrazují u všech znaků s diakritikou znaky �. Pokud jsem instaloval u některých modulů češtinu, poradilo si to s překladem. Tedy to při instalaci češtiny něco přepsalo, poradí někdo jak na přeložení tohoto modulu?

04. čvc 2015 21:43 #122512
Odpověď od H13
Admin
Ahoj, pokud překládáš řetězce v ini souboru, musíš vše uložit s kódováním utf-8 (utf-8 without BOM), doporučuju prvně souboru uložit s kódováním utf-8 a poté začít překládat.

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook

04. čvc 2015 21:48 #122513
Odpověď od roman
Nováček
Zdravím, děkuji za odpověď, přikládám ini soubor o který se mi jedná, nevím jak ho uložit pro utf-8, zda má mít nějaký formát? Poradíte mi?

04. čvc 2015 22:40 #122514
Odpověď od roman
Nováček
Tak jsem na to stáhl PSPPad, ale nepomáhá to, pořád to hází chybu češtiny, ať to uložím bez BOM, nebo ne. Nějak mi uniká podstata, asi bude problém někde v nastavení jiných souborů software.

04. čvc 2015 22:44 #122515
Odpověď od roman
Nováček
Tak omluva, už to mám, problém byl v tom, že v PSP Padu jsem neměl před uložením zvolený správný formát, bylo tam nastaveno jiné kódování, nyní je už vše OK, nastavil jsem ho z Windows 1250 na UTF-8

Powered by Fórum