Přihlásit se

Možná se Vám někdy stalo, že jste si po nainstalování quick balíčku (demo stránek s požadovanou přednastavenou šablonou) chtěli v administraci doinstalovat češtinu , ale při snaze přidat další jazyk (v administraci: Extensions > Manage > Install Languages) na Vás vyskočila překvapivá hláška "The update table is not up to date. Please rebuild your update server table. No matching results.". Co dělat když se toto přihodí?

 

Pokud nastane taková situace jsou dvě možnosti, které mohou následovat...

A) První a jednodušší pro vyřešení:

 1. Po kliknutí na odkaz "rebuild your update server table" se Vám zobrazí stránka Update Sites.
 2. Na stránce nahoře kliknete na tlačítko Rebuild.
 3. Aktualizuje se Vám seznam aktualizačních stránek a mezi nimi bude také stránka s jazykem (Accredited Joomla! Translations).
 4. Přejdete na stránku Install Languages, kde se již zobrazí seznam možných jazyků k doinstalování.
 5. Doinstalujete požadovaný jazyk.

B) Druhá, "složitější" cesta obsahuje jeden krok navíc, který je potřeba udělat v databázi. Pro jednoduché pochopení budu vycházet z předchozího (standardního) řešení:

 1. Postupujete stejně dle bodů A1 až A3.
 2. Přejdete na stránku Install Languages, kde se NEZOBRAZÍ seznam možných jazyků k doinstalování. Na stránce zůstává oznámení "The update table is not up to date. Please rebuild your update server table. No matching results."
 3. Otevřete si databázi vašich stránek (zpravidla pro nejčastější MySQL to jbude v prostředí PhpMyAdmin).
 4. Klikněte na záložku SQL a spusťte následující SQL příkaz, nezapomeňte místo ## vložit prefix tabulek v databázi: INSERT INTO `##_extensions` (`extension_id`, `package_id`, `name`, `type`, `element`, `folder`, `client_id`, `enabled`, `access`, `protected`, `manifest_cache`, `params`, `custom_data`, `system_data`, `checked_out`, `checked_out_time`, `ordering`, `state`) VALUES (802, 0, 'English (en-GB) Language Pack', 'package', 'pkg_en-GB', '', 0, 1, 1, 1, '{"name":"English (en-GB) Language Pack","type":"package","creationDate":"April 2017","author":"Joomla! Project","copyright":"Copyright (C) 2005 - 2017 Open Source Matters, Inc. All rights reserved.","authorEmail":"Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.","authorUrl":"www.joomla.org","version":"3.7.0.1","description":"en-GB language pack","group":"","filename":"pkg_en-GB"}', '', '', '', 0, '0000-00-00 00:00:00', 0, 0);
 5. Přejdete na stránku Install Languages, kde se již zobrazí seznam možných jazyků k doinstalování.
 6. Doinstalujete požadovaný jazyk.

Poznámka: V SQL příkazu vidíte, že toto řešení určitě funguje od verze J 3.7.x, nemám ověřeno, zda to platí u nižší J3.x verze. Stejně jistě budete aktualizovat na nejnovější verzi Joomla, tedy je to bezpředmětné.

čeština joomla