Přihlásit se

Před nějakou dobou se u nás v diskuzi objevil dotaz na to, zda není možné do Joomly! nějak nainstalovat grafický editor. Tazatel často nebyl u svého počítače, ale přesto potřeboval upravovat fotografie. Měl nápad, že by používal svůj hostingový server, protože ten má přístupný odkudkoliv. Já jsem ovšem přišel s tím, že existuje i řešení elegantní – nosit si vše s sebou. Podrobnosti samozřejmě najdete v článku.

 

Předem bych chtěl upozornit na to, že článek bude opravdu dlouhý a hutný, ale bude stát za to. Pravděpodobně bude rozdělen na několik částí, aby se lépe četl. Pokud máte málo času, nechte si jej na pozdější dobu. Určitě se to vyplatí. Nuže zpět k mé nabídce.

Začnu vysvětlením. V poslední době se relativně často vyskytuji na služebních cestách v zahraničí. Někdy je to jen pár dnů. Někdy několik týdnů. K dispozici mám firemní počítač s internetovým připojením. To vše samozřejmě jen v době, kdy jsem v práci. Večer na hotelu nemám internet k dispozici (někdy dokonce ani PC) a tak to řeším návštěvou internetových kaváren v okolí. To je sice fajn, ale nikdy nemůžete vědět, jaké programy budou k dispozici, navíc není možné leckde využívat aplikace, které bych chtěl. Našel jsem způsob, jak používat přesně to, co chci, kde chci a s nastaveními jakými chci. Je tu jedno řešení, které je založené na operačním systému Windows a jedno řešení, které je univerzální a stačí mít jen PC. Začnu řešením pro Windows.