Přihlásit se
Inzerce

Jaké funkce může Váš e-shop nebo web mít? Takové, jaké budete chtít.
Profesionální webové stránky a internetové obchody postavené na CMS Joomla!

Logo Linelab

Nová Akeeba Backup 7 přichází s důležitými vylepšeními a změnami. Ve zkratce si probereme hlavní body tohoto vydání a co to pro vás znamená.

 

Sjednocené číslování verzí

Počínaje verzí 7.0.0.b1 budou všechny produkty zálohování (Akeeba Backup pro Joomla, Akeeba Backup pro WordPress a Akeeba Solo) používat stejné číslování verzí pro hlavní, vedlejší a revizní části.

Přepsaný modul zálohování

Částečné přepsání zálohovacího modulu a analyzátoru protokolů (ALICE) zlepšilo výkon, ale také poskytuje mnohem lepší informace o chybách a varováních.

Vylepšené cloudové zálohování

V sadě funkcí Akeeba Backup Professional bylo provedeno několik změn a doplnění na zpříjemnění práce a rozšíření možností cloudových úložišť Amazonu S3, Google Storage, Azure Blob Storage, OneDrive, Dropbox a SugarSync.

Změny a vylepšení uživatelského rozhraní

 • Akeeba Backup pro Joomla přidává předběžnou podporu Dark Mode pro tmavé administrátorské šablony a změny vizualizace sledujících vývoj Joomla 4.
 • Podpora pro novou funkci správy klíčů ke stažení (Download ID) v Joomla 4.
 • Nová robustnější architektura skriptů CLI, která pracuje jak v Joomla 3, tak v Joomla 4.
 • Vylepšené hlášení chyb při testování připojení FTP, FTPS nebo SFTP.
 • ID zálohy a protokolu zálohy budou nyní sledovat ID zálohy.
 • Zvýšení výkonu funkce Přenos na stránce Správa záloh s vylepšenou zpětnou vazbu o tom, co se děje a o případných chybách.
 • Vylepšené informace poskytované v rozbalovacím seznamu Vzdálená správa souborů na stránce Správa záloh.

Změny zálohovacího jádra

V nové verzi Akeeba Backup se striktně rozdělují Akeeba Backup Core (free) a Akeeba Backup Professional.

Základní (bezplatné) verze Akeeba Backup Core zahrnují pouze minimální počet funkcí potřebných k úspěšnému zálohování, obnovení a přenosu webu. Jsou určeny k snadnějšímu použití než verze Professional a měly by sloužit pro méně zkušené uživatele.

Akeeba Backup Professional je určena pro zkušené uživatele a správce stránek. Obsahují nadstandardní množství funkcí včetně nově přeřazených z Core verze. Přesunem jsou ovlivněny následující funkce:

 • Integrovaná obnova stránek přímo ze stránky Správa záloh
 • Průvodce přenesením webu
 • Funkce zálohování ze stránek (CRON)
 • Vzdálené rozhraní JSON API

Podrobný seznam změn, oprav a vylepšení najdete po instalaci Akeeba Backup v CHANGELOGu.

V Akeeba Backup Core již nebudou výše uvedené funkce dostupné. Ale stále můžete zdarma zálohovat a převádět své weby pomocí Akeeba Backup Core, nahráním záložního archivu a Kickstart na nový web.

Akeeba Backup 7 Professional je funkčně bez omezení. Jedna licence je platná pro neomezeně webů. Při prvním nákupu můžete využít slevu 20%. Roční předplatné zahrnuje aktualizace a podporu pro rozšíření Akeeba Backup 7 Professional, UNiTE a Kicstart Professional.

Odkaz na komponentu: akeebabackup.com

Akeeba Backup 7