Přihlásit se
Inzerce

Jaké funkce může Váš e-shop nebo web mít? Takové, jaké budete chtít.
Profesionální webové stránky a internetové obchody postavené na CMS Joomla!

Logo Linelab

Phoca Gallery a Phoca Photo jsou dvě různé komponenty, které mají ale hodně společného. Obě dvě zobrazují obrázky, které je možné spravovat v Phoca Gallery. Jejich vztah je takový, že Phoca Photo bez Phoca Gallery nelze použít. Proč ale existuje Phoca Photo?

 Phoca Gallery vznikla již před více než deseti lety a od začátku se snažila, aby zobrazení galerie bylo jednotné a responzivní. Už v roce 2007 se snažila o responzivní výstup - v té době pomocí float boxů. Obrázek kolem sebe obsahoval více boxů proto, aby se například docílilo vertikálního centrování a fotky zobrazené na stránce nebudili dojem rozhozeného layoutu.

V dnešní době již potřeba takového kódu není a i když více boxů kolem obrázku vyloženě ničemu nevadí, existují lidé, kteří by raději zobrazovali galerii v jednodušším HTML výstupu a pomocí například nových CSS frameworků jako je Bootstrap. Samozřejmě by nebyl problém přepsat výstup samotné Phoca Gallery. Co by ale problém byl, je zpětná kompatibilita. A to je také jeden z důvodů, proč vznikla komponenta Phoca Photo.

Komponenta Phoca Photo obsahuje pouze výstup pro frontend, který načítá obsah rychle a jednoduše. Phoca Photo je odlehčená verze Phoca Gallery. Neobsahuje žádnou administraci. Obrázky a kategorie jsou spravovány pomocí Phoca Gallery. Její výstup je zobrazen pomocí Bootstrapu. To znamená, že je její výstup plně responzivní. Navíc postrádá výstup některých funkcí, aby načtení probíhalo co nejjednodušeji a nejrychleji.

Ve srovnání s Phoca Gallery neobsahuje:

  • Funkce ACL
  • Komentáře
  • Hodnocení
  • Různé druhy vyskakovacích oken
  • Geotagging
  • Správu ve frontendu
  • Různé statistiky
  • Integrační kód pro Virtuemart
  • Zastaralé metody jako je Cooliris, atd.

Proto, pokud se rozhodujete o nasazení galerie na web a nepotřebujete různé speciální funkce, doporučuji nainstalovat Phoca Gallery, kterou budete používat pro správu fotek v administraci i ve frontendu a pro zobrazení galerie ve frontendu pak použít Phoca Photo, která galerii zobrazí pomocí responzivního Bootstrapu.

 

Responzivní galerie - Phoca Gallery, Phoca Photo