Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Šablona LBOX, změnit barvu modulu Breadcrumbs

03. srp 2023 20:32 - 03. srp 2023 20:56 #148576
Odpověď od Pepa
Začátečník
Http,,,,,,,,

 

03. srp 2023 20:33 - 03. srp 2023 20:58 #148577
Odpověď od Pepa
Začátečník
Https ,,,,,,,
 

Lítají i rozměry fotek u článků.čím by to mohlo být, netušil jsem že http a https může být rozdíl? Při obou mi zasahuje okraj čánku do pravého menu

03. srp 2023 22:47 #148579
Odpověď od Cony
Moderátor

netušil jsem že http a https může být rozdíl? 
Teoreticky může i když to není běžné. Server může směrovat na každý z protokolů do jiného umístění, ale to nebude asi Váš případ. 
Já teď vidím na obou protokolech stejnou verzi webu (s velkou fotkou v zápatí), problém by tedy mohl být spíš v Cache prohlížeče (použijte Ctrl+F5 nebo vývojářský režim F12).
Každopádně user.css je na obou verzích prázdný, nic v něm není 
www.josefstary.cz/media/templates/site/linelabox4/css/user.css
Poděkovali: Pepa

04. srp 2023 20:03 #148581
Odpověď od Pepa
Začátečník
Dobrý den, děkuji za odpověd, ano je prázdý, dělal to asi on, cache prohlizece jsem zkousel, nepomohlo, smazani zapisu z user.css pomohlo, nejak divne zmensoval fotky,, ted tam mam 120 px foto v png a chova se zpusobne zatim,, Jen dva problemy me ted trapi,, Ten jeden, jak uz jsem rikal, kdyz se da Blog a vsechny clanky, pravy sloupec leze do praveho menu, nevypada to pekne.. Druhy,, nevim jak vyresit obrazek v clanku, viz uvodni stranka,, , tam je trochu problem s obtekanim textu,, bud dat vetsi obrazek,, vsechny vlastnosti jsou vedle obrazku a par enter odskocit samotny clanek,, Neprakticke,, Kdyz se da mensi obrazek, cast informaci o clanku, je napravo, vedle obrazku, cast pak pod obrazkem,, taky to nevypada pekne,, Da se s tim neco delat? Krom reseni nepouzivat obrazek ? Dekuji moc, velmi za vasi pomoc a rady

05. srp 2023 03:14 #148583
Odpověď od Cony
Moderátor
Jaký používáte Editor? Vypadá to, jako by v některém článku bylo špatné HTML, nesprávně uzavřený element div.
Zkuste JCE - i možnosti obtékání obrázku jsou tam dobře pořešeny. 
Poděkovali: Pepa

05. srp 2023 09:46 - 05. srp 2023 10:31 #148585
Odpověď od Pepa
Začátečník
Dobrý den koukal jsem na ten editor do Globálního nastavení. Je tam TinyMCE, pak CodeMirror, to je asi ten co ukáže po přepnutí kód, a pak žádný, takže asi používám TinyMCE. Ten vám uvedený mám zkusit najít a stáhnout, pak nainstalovat klasicky jako jiné rozšíření? Přemýšlel jsem proč, blblo to logo, asi nezmenšovalo jen výšku na uvedený počet pixelů, ale i šířku, jednu chvíli jsem tam měl obdélníkové.. Děkuji moc za vaše rady..... Zkusím ten editor a články asi znova, bude nejjistější? Stáhnul jsem JCE 2.9.39 i češtinu z Bongova, tak snad je to ono, trochu mě zarazilo označení core místo free. Přemýšlim zkusit ještě zápis do user.css, ale jak udělat aby omezil skutečně jen výšku a nezmenšoval šířku?

Edit: tak JCE jsem vyzkoušel, je opravdu o dost lepší. Jen ten úvodní obrázek pořád blbě, nikde jsem nenašel možnosti jak tenhle orázek editovat obtékání, ostatní obrázky ano, ale ten co je v sekci úvodní obrázek a info je vedle něj jsem nenašel,,, Mrkněte kontakty a jiné články, třeba nové www,, Chtělo by to od obrázku odsadit a nějak editovat, ale nejde to,,,  Zkusím ještě postupn vypínat články a zjistit, jestli některý způsobuje, že leze do menu, děkuji moc

Edit2: Tak vypínáním jsem zjistilže to způsobuje článek Reset hesla do win, zatím ho nechám tak a pak upravím, teď jen tedy ty obrázky. Jak jsem říkal, nastavení obrázků v článku super, jen když se použije karta odkazy a obrázky, aby se dostal obrázek do úvodníku a vedle informací o článku, vypaá to hrozně,, Díky moc za pomoc a vaši trpělivost

Edit3: Tak v dotčeném článku to způsobuje volba číst dál, ať se dá do jakékoliv pozice, způsobí, že leze do pravého menu, teď mám volbu odstraněnou je to v pohodě,,, na druhou stranu, mám zaplé v globálním nastavení po 40 slovech a nic, Asi celý článek zkusím znova,,,
 

Powered by Fórum