Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Eshopy - právní úpravy pro rok 2023

21. říj 2022 23:51 #147163
Odpověď od xunil
Zkušený uživatel

Z hlediska zákazníka je uvedení konrétního dopravce u produktu hodně nešťastný a určitě to může odradit. Všeobecná poznámka typu "Doprava od 99,- ...", pokud bude splňovat pravidla, je podle mě z hlediska zákazníka/úspěšného prodeje mnohem lepší.
 
Jo ale jak si dám do košíku zboží za 500 a 150 za dopravu + dobírka tak zákazník bude pěnit a klikat na křížek v prohlížeči.
 

21. říj 2022 23:52 #147164
Odpověď od Linelabcz
Admin

Pokračovat v nákupu a mám tam 5 možností dopravy.

Někdo tam už ale nedojde. Protože 100kč za dopravu nedá a řekne si, koupím to jinde.

21. říj 2022 23:58 #147165
Odpověď od H13
Admin

Ve VM a One Page Checkout je to ok


Ono to může být ale úplně opačně. Pokud jsem to správně pochopil, ve One Page Checkout se zobrazuje cena dopravy automaticky ještě před tím, než uživatel zadá údaje (adresu, atd.). Pak se mu může zobrazit úplně jiná cena, když zadá např. adresu a mohl by to považovat za klamání spotřebitele. Že mu to ukazuje nějakou cenu a pak to tu cenu změní. Tedy stejně se asi nevyhneme i ve One Page Checkout tomu, že tam bude nějaká přidavná informace o dopravě.

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook

22. říj 2022 00:02 #147166
Odpověď od xunil
Zkušený uživatel

Pak je otázka, kdy se to tam má zobrazit. Ihned po vložení do košíku? Pak můžou nastat problémy, kdy doprava závisí na adrese zákazníka a zákazník ještě nezadal adresu.  Zobrazovat konkrétní dopravu bez zadání adresy/vybrání dopravy není logické (kromě pár vyjímek, kdy je doprava jedna, s fixní částkou bez ohledu na velikost dodávky, vzdálenosti, atd.)
 
Jj o tom píšu. Když budu prodávat koření jen v ČR nepotřebuji kalkulaci protože mám cenu danou ať tam zákazník nakliká cokoli (neberu extrém objednávku koření kde zaplním celý kamión).  Vím že poštou posílám za 75 zásilkovnou za 55 a eshop nepotřebuje vědět jestli to pošle do Ostravy nebo do Brna = stejná cena. Pro jednoduché e-shopy by se to dalo zobrazit jako to má VM OPC nebo alza nebo bata. pilulka atd
U těch složitých kde záleží jestli jsem od skladu 100m, 100 km, poslat do polska, výnos do 10 patra atd jsou situace, které se musí řešit až po objednávce nebo po zadání potřebných údajů.

22. říj 2022 00:08 - 22. říj 2022 00:08 #147168
Odpověď od H13
Admin

Když budu prodávat koření jen v ČR nepotřebuji kalkulaci protože mám cenu danou ať tam zákazník nakliká cokoli (neberu extrém objednávku koření kde zaplním celý kamión).  Vím že poštou posílám za 75 zásilkovnou za 55 a eshop nepotřebuje vědět jestli to pošle do Ostravy nebo do Brna = stejná cena. Pro jednoduché e-shopy by se to dalo zobrazit jako to má VM OPC nebo alza nebo bata. pilulka atd


V těchto případech je to jednoduchý pro všechny formáty a člověk pak může informaci o dopravě zobrazit jakkoliv - v checkoutu, v modulu košíku, v jiným modulu, v odkazu na článek, v patičce, prostě kdekoliv a jakkoliv.

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook

22. říj 2022 00:09 - 22. říj 2022 00:15 #147169
Odpověď od xunil
Zkušený uživatel

Jo, to je logicky, prostě odkaz na článek, kde budou zobrazeny všeobecný informace o dopravě (plus ceny a případně vysvětlení, kdy se cena může lišit).

 
Sorry že melu jako mlýnek :)
U složitých jako bylo ve videu ok. U jednoduchých kde ať tam naklikám cokoli je cena vždy jednotná. Po zkušenost jako tohle files.packeta.com/web/files/Kompletni_cenik_sluzeb.pdf ti zákazník zavře po 3 vteřinách čtení včetně e-shopu.

Powered by Fórum