Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Eshopy - právní úpravy pro rok 2023

21. říj 2022 23:20 #147154
Odpověď od Linelabcz
Admin
To není detail produktu, ale košík.

21. říj 2022 23:28 #147156
Odpověď od H13
Admin
Pak je otázka, kdy se to tam má zobrazit. Ihned po vložení do košíku? Pak můžou nastat problémy, kdy doprava závisí na adrese zákazníka a zákazník ještě nezadal adresu.  Zobrazovat konkrétní dopravu bez zadání adresy/vybrání dopravy není logické (kromě pár vyjímek, kdy je doprava jedna, s fixní částkou bez ohledu na velikost dodávky, vzdálenosti, atd.)

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook

21. říj 2022 23:32 #147157
Odpověď od Cony
Moderátor
No ve videu je řečeno že zákazník musí být o ceně dopravy informován nejpozději v při započetí nákupu, tedy přechodu do košíku. Poznámka v detailu položky, např. s proklikem na článek o cenách dopravy mi tedy z hlediska práva i zákazníka přijde naprosto korektní. A může pokrýt i ty situace, kdy např. poštovné počítám dle váhy, PSČ nebo nějak jinak dynamicky. Zákazník byl vhodným způsobem informován, zároveň ho neodrazuji od nákupu. Pokud mám složitější výpočty dopravného, uvedu přehledně v tabulce, a nemusím pak řešit již v rámci košíku, zachovám jen klasický výběr dopravy, třeba i až po zadání adresy (to bude asi poměrně častá situace u těch co posílají do zahraničí).
Celá pointa je v tom, aby zákazník nemusel projít registrací, vyplněním údajů a všeho možného a až na konci nezjistil, že doprava bude dražší než celý nákup dohromady :) Ale mrkni na video, třeba jsem to špatně pochopil ;)

21. říj 2022 23:39 #147158
Odpověď od H13
Admin
Jo, to je logicky, prostě odkaz na článek, kde budou zobrazeny všeobecný informace o dopravě (plus ceny a případně vysvětlení, kdy se cena může lišit).

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook

21. říj 2022 23:46 - 21. říj 2022 23:52 #147160
Odpověď od xunil
Zkušený uživatel
Pokračovat v nákupu a mám tam 5 možností dopravy.

21. říj 2022 23:48 #147162
Odpověď od xunil
Zkušený uživatel

Zákazník má na výběr X doprav, pro různé země + výdejní místa atd... jak píšu vícekrokový košík bude nutnost.
bata.cz je ok?
To vypadá IMHO v pořádku. Ve VM použím VP One Page Checkout a ten to také nějak takto umí, v podstatě asi jde o předvolenou dopravu, tak aby uživatel na první dobrou viděl nějakou cenu... Možná by mohlo stačit i něco ve smyslu "Dopravné od 99Kč" v detailu produktu...
 
Ve VM a One Page Checkout je to ok. U Phoca ne,

Powered by Fórum