Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

PhocaCart -Astroid

29. zář 2021 22:14 #144896
Odpověď od Sylvie
Nováček
Prosím pěkně, ručně odstraním komponentu (pokud nejde standardně odinstalovat na webu) tak, že v databázi odstraním všechny tabulky související s danou komponentou?

Už dlouho se na to chci zeptat! :-)
Nestává se to často, ale občas ano.
Nyní kromě VM mi nejde ani kompletně odinstalovat PhocaCart.

Můj postup by nyní byl cca: přeinstalovat celý web (nemám tam žádný obsah), ... smazat současnou databázi, založit novou... instalace čisté Joomly a potřebných rozšíření... a pak by bylo vše zdravé jak chci. Ale třeba existuje jednodušší nebo rychlejší metoda? :-)
S tabulkami databáze skoro nikdy nepracuji.


Mimochodem na to druhém webu, o kterém jsem se zmiňovala, že PhocaCart také testuji, tam mi stará verze odinstalovat šla a nyní už tam běží nejnovější.

29. zář 2021 22:15 - 29. zář 2021 22:30 #144897
Odpověď od Sylvie
Nováček

Bong napsal: Když instalujete balíček, je nejlépe odinstalovat opět jen balíček (package).
AHA - OK, díky.

Můžete zkusit zbytky odinstalovat jednotlivě.
NEJDE

Nebo to dočistit ručně v souborech a DB (pracné).
TO PŘESNĚ NEVÍM JAK - VIZ MŮJ PŘEDCHOZÍ PŘÍSPĚVEK

Nebo znovu balíček nainstalovat a pak odinstalovat (package).

-

TO VÍM, TO JSEM ZKOUŠELA A NEPOMOHLO.

DĚKUJI :)

29. zář 2021 22:34 #144899
Odpověď od Cony
Moderátor

Sylvie napsal: Prosím pěkně, ručně odstraním komponentu (pokud nejde standardně odinstalovat na webu) tak, že v databázi odstraním všechny tabulky související s danou komponentou?

Ne, tak rozhodně ne, tím si jen zavarite na nefunkční odkazy v administraci.

Občas některé komponenty jsou dělané tak, že po odinstalaci nechávají tabulky v databázi (tuším že zrovna VM to dělá). Pak můžete smazat ty tabulky ručně, ale ne naopak.

Co přesně nejde "standardně odinstalovat"?

30. zář 2021 10:51 #144903
Odpověď od Sylvie
Nováček
Dobrý den Cony, děkuji :-) Já to tak myslela, nejdřív klasicky odinstalovat v administraci a když něco zůstane, zda mohu v db ručně vymazat všechny tabulky s tím spojené. Takže takhle se to nemá dělat? OK. Tak nevím, jak postupovat - jedině smazat web a instalovat vše znovu.

Nejde u VM odinstalovat:
VirtueMart Package
VM - Custom, Virtuemart Simple Download Plugin

A u Phocacart komponenta verze 3.5.7.

Viz přílohy.

Děkuji moc za podporu :-)
Přílohy:

30. zář 2021 10:57 #144904
Odpověď od Sylvie
Nováček
Když tam Phoca Cart nainstaluji znovu tak dopadnu takto:

Varování
JInstaller: :Instalace: Chyba SQL Duplicate entry '1' for key 'PRIMARY'
Rozšíření Instalovat: SQL chyba zpracování dotazu: DB funkce selhala, číslo chyby 1062
Duplicate entry '1' for key 'PRIMARY'
SQL =
INSERT INTO `#__phocacart_order_statuses` (`id`, `title`, `published`, `ordering`, `stock_movements`, `type`, `download`, `change_user_group`, `change_points_needed`, `change_points_received`, `orders_view_display`) VALUES
(1, 'COM_PHOCACART_STATUS_PENDING', '1', '1', '-', '1', '0', '0', '1', '0', '[1]'),
(2, 'COM_PHOCACART_STATUS_CONFIRMED', '1', '2', '=', '1', '0', '1', '1', '1', '[1,3]'),
(3, 'COM_PHOCACART_STATUS_CANCELED', '1', '3', '+', '1', '0', '1', '2', '2', '[1]'),
(4, 'COM_PHOCACART_STATUS_SHIPPED', '1', '4', '=', '1', '0', '1', '1', '1', '[1,2,3]'),
(5, 'COM_PHOCACART_STATUS_REFUNDED', '1', '5', '=', '1', '0', '1', '2', '2', '[1]'),
(6, 'COM_PHOCACART_STATUS_COMPLETED', '1', '6', '=', '1', '1', '1', '1', '1', '[1,2,3]');
Balíček Instalovat: Došlo k chybě při instalaci rozšíření: com_phocacart_v3.5.7.zip
×
Chyba
Při instalaci balíčku došlo k chybě.
Přílohy:

30. zář 2021 12:24 #144906
Odpověď od Cony
Moderátor

Sylvie napsal: Dobrý den Cony, děkuji :-) Já to tak myslela, nejdřív klasicky odinstalovat v administraci a když něco zůstane, zda mohu v db ručně vymazat všechny tabulky s tím spojené.

Tohle pořadí je v pořádku, pokud po odinstalaci zůstane něco v DB (jak jsem psal, některé rozšíření jsou tak udělané), klidně tabulky smažte.

Sylvie napsal: Nejde u VM odinstalovat:
VirtueMart Package
VM - Custom, Virtuemart Simple Download Plugin

Tady Vám chybí soubory manifestu, asi by mělo pomoct rozšíření znovu nainstalovat, a pak odinstalovat. Popř. by jste si musela ta rozšíření ručně smazat v tabulce extensions a zkontrolovat, jestli po nich někde nezůstali nějaké soubory.

Powered by Fórum