Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Idea Phoca Cart

02. úno 2017 20:30 #130091
Odpověď od H13
Admin
houbak

Ahoj, tu tvou otázku jsem přehlídl, zatím jsem to neimplementoval, takže to udělám v příští verzi.

1) musí se nahrát data přes model ( i.ean se přidá do SQL)

components\com_phocacart\models\item.php
2) pak se zobrazí ve view výstupu, případně v šabloně přepisem komponenty:
if (isset($x->ean) && $x->ean != '') {
echo '<div>EAN '.$x->ean.'</div>';
}

components\com_phocacart\views\item\tmpl\default.php

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook

02. úno 2017 20:34 #130092
Odpověď od H13
Admin
Kopecek

zkouším výše uvedenou komponentu a narazil jsem na jednu matoucí věc. I když je košík prázdný tak se v modulu košíku zobrazuje odkaz "K pokladně". Podle mého by to tam být nemělo, dá se to prosím nějak ošetřit?


Ahoj, přidáno v RC5 www.phoca.cz/news/926-phoca-cart-version-3-0-0-rc5-released

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook

02. úno 2017 20:45 #130093
Odpověď od Houbák
Zkušený uživatel
Díky za odpověď! Já jsem to zatím vyřešil samostatným dotazem do DB ve výstupu view (override v šabloně), abych mohl komponentu aktualizovat.
Bude super, když v nové verzi budou v proměnné všechny informace, které se u produktu zadávají v administraci.

Díky!

09. úno 2017 15:58 #130151
Odpověď od Cony
Moderátor
Ohledně EET - 3.2 vydala finanční správa prohlášení , ve kterém je krásná větička

Finanční a Celní správa bude v případech, kdy poplatník není schopen splnit evidenční povinnost v okamžiku stanoveném v § 18 odst. 2 písm. b) ZoET, akceptovat postup, kdy poplatník zašle správci daně údaje o evidované tržbě a vystaví účtenku tomu, od koho evidovaná tržba plyne, nejpozději v okamžiku, kdy se dozví o tom, že došlo k odepsání platby z účtu plátce (zákazníka) a jejímu odeslání poplatníkovi.


Podle mně (a potvrdil mi to i jeden účetní) se to dá interpretovat tak, že EET odešlete např. až v okamžiku, kdy si přečtete email o objednávce. Tj. v eshopu jako takovém není nutné řešit zaslání EET ani před přesměrováním na platební bránu, ani při zpětné informaci z platební brány, ale prostě až fyzicky zjistíte, že objednávka byla uskutečněna a zaplacena. Pak si ve svém IS vystavíte klasickou účtenku a EET odešlete. Pokud nemáte IS, tak EET odešlete nějakým jednoduchým udělátkem, nebo online službou.

09. úno 2017 17:32 #130155
Odpověď od H13
Admin
:-) na toto vyjádření už na internetu kolují i vtipy (viz. komentáře na Lupě), protože se dá interpretovat jakkoliv.

Jinak, i když je to velmi nešťastně formulováno, souhlasím s Conym, že interpretace o poslání EET ve vlastním IS v době okamžiku zjištění o zaplacení by mělo být Ok. Tedy jen do doby, než by nějakého úředníka napadlo, že závazné jsou zákony a metodiky jsou pouze interní materiály pro úředníky finančních úřadů.

Doporučuji přečíst komentáře na Lupě, tam jsou někdy opravdu zajímavé postřehy.

Online služba

To opravdu existuje nějaká online služba pro poslání EET - soukrová nebo státní?

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook

09. úno 2017 22:23 #130158
Odpověď od Cony
Moderátor
Na online "službu" jsem narazil když jsem hledal možnosti EET k Virtuemart, nevím už teď jak se jmenovala, ale na Google spojení EET online něco najde... Jinak existují i takové ty online Abry apod. omezené obvykle počtem dokladů, tak předpokládám že EET umí také...

Powered by Fórum