Přihlásit se

Nová verze Joomla 5.1.4

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.4, společně s Joomla 4.4.8. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

chybová hláška v sekci modulů po aktualizaci J3 na J4

30. kvě 2024 14:43 #149449
Ahoj,

  po upgrade z Joomla 3.10.12 na poslední Joomla 4 (proběhla bez chybových hlášek) se mi při povolení/zakázání modulů v administraci objevuje chybová hláška :

Table 'upgrade.jos_modules' doesn't exist

Nevíte prosmím někdo čím to je. Nenašel jsem nic, co by se k tomu vztahovalo.

Děkuju
L.

30. kvě 2024 14:44 - 30. kvě 2024 14:45 #149450
Odpověď od GameKeeper
Začátečník
Ještě printscreen s chybou:
Přílohy:

30. kvě 2024 22:06 #149456
Odpověď od Cony
Moderátor
Chybová hláška je o tom, že v databázi neexistuje tabulka jos_modules. Což je dost zvláštní, protože bez ní by jste neměl ani výpis modulů. Název databáze je opravdu upgrade? A předpona tabulek je opravdu jos? Pokud ne, tipl bych to na nějaký plugin, který něco provádí při ukládání modulů a je špatně napsán, zřejmě obsahuje napevno předponu jos. každopádně můžete v administraci zkusit spustit kontrolu databáze, tím nic neskazíte.

31. kvě 2024 09:11 #149458
Odpověď od GameKeeper
Začátečník
No to je právě divné.
 Databáze se jmenuje sice "upgrade", ale předpona je upg_  (můžete vodět v příloze)

Upgrade jsem zkoušel několikrát. Vždy bez jakékoliv chyby, jelikož před upgrad odstraním kompletně všechny rozšíření (moduly), které jsem instaloval dodatečně, tak že v zásadě upgraduju čistou joomla pouze s daty.

Kontrolu databáze jsem po upgrade zkoušel. Také bez chyb. Promazat všechny cache, také nic.

Nějaký další nápad co zkusit dále prosím?

Díky moc
L.
Přílohy:

01. čvn 2024 00:19 #149460
Odpověď od Cony
Moderátor
- Povypínat všechny 3rd party pluginy, zejména systémové...
- Nainstalovat n3tDebug a nechat si vypsat podrobnou chybu...
- prohledat php soubory na text 'jos_'...

01. čvn 2024 14:00 - 01. čvn 2024 14:01 #149464
Odpověď od GameKeeper
Začátečník
Tak už jsem na to přišel.
V databázi v tabulce obh_action_log_config stále odkazoval na tabulky s předponou jos_

Změnil jsem předpony na stávající obh_ a provedl update znovu a projel bez chyby a vše funguje.

Asi nějaký historický pozůstatek. Předpona jos_ není použita ani na původním webu, ze kterého se nyní upgraduje.
Možná byla použita někdy při vývoji.
Ale proč se to nezmodifikovalo nevím.
Přílohy:
Poděkovali: Cony

Powered by Fórum