Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Nekompatibilní šablona s Joomla 4

15. pro 2022 21:32 #147477
Odpověď od Mirek
Začátečník
jj, to je pravda   je to zkrátka taková trochu komplikovaná situace...kdyby upgrade na Joomlu 4 působil komplikace třeba u nějakého rozšíření, tak se to dá nějak vyřešit, podívat se po alternativě či to zkrátka nějak obejít, ale pokud není kompatibilní šablona, což v podstatě znamená vytvořit nový web, je to už poměrně zásadní komplikace...

20. pro 2022 09:33 - 20. pro 2022 09:58 #147499
Odpověď od Mirek
Začátečník
Dobrý den,

ještě mě k tomuto tématu napadá jedna otázka. Není možné místo tvorby nové šablony upravit starou šablonu Joomla 3 na Joomla 4? Nevím, jak moc se tyto šablony liší, samozřejmě chápu, že pokud jsou šablony svoji strukturou naprosto odlišné, tak to asi nepůjde nebo by se to ani nevyplatilo, ale pokud se třeba jedná pouze o úpravu pár řádků v kódu (např. nějaké nové názvy funkcí atd.), napadá mě otázka, zda by to třeba nešlo...

Chtěl bych se tedy ještě zeptat, zda je toto vůbec možné a zda s tím nemá někdo zkušenosti? Pokud ano, moje další otázka by byla, zda by se našel někdo, kdo by byl ochoten (samozřejmě za úplatu) mi takto nějaké šablony upravit? 

Děkuji a přeji hezký den!

20. pro 2022 10:32 #147500
Odpověď od Linelabcz
Admin
Migrace šablony na Joomla 4 zase tak složitá není, záleží na frameworku. Problém jsou přepisy rozšíření, tam to většinou zabere čas. Jakou šablonu používáte?

20. pro 2022 21:25 #147507
Odpověď od Mirek
Začátečník
Dobrý den,

používám šablonu vygenerovanou programem Artisteer. Níže uvádím seznam rozšíření s komentářem v závorce:

- Akeeba Backup (J4 kompatibilní)
- AllVideos (J4 kompatibilní)
- BT Simple Slideshow (rozšíření se již nevyvíjí, ale to by asi neměl být problém nahradit jiným)
- JCE (J4 kompatibilní)
- Easy folder listing (J4 kompatibilní)
- RS Firewall (J4 kompatibilní)
- JFont Size (rozšíření se již nevyvíjí, ale nutně jej nepotřebuji, popř. se dá nahradit)
- Phoca Maps (J4 kompatibilní)
- Phoca Gallery (J4 kompatibilní)
- Site Last Modified (J4 kompatibilní)
- n3t cookie (J4 kompatibilní)
- Top of the page (není kompatibilní s J4, ale tohle určitě nahradím jiným způsobem)
- Úřední deska (není aktuálně kompatibilní s J4)

Z výše uvedeného seznamu vyplývá, že jediným problémem z mých rozšíření je Úřední deska. Již jsem psal dotaz vývojáři, zda plánuje vydat verzi J4 kompatibilní, ale i kdyby ne, asi bych to také musel vyřešit jiným způsobem, i když tuto komponentu poměrně dost využívám a jsem s ní velmi spokojen. Šlo by tedy pouze o migraci šablony, rozšíření bych si vyřešil. 

Děkuji za zájem o můj problém!

21. pro 2022 01:34 - 21. pro 2022 01:35 #147509
Odpověď od Cufe
Admin
Dobrý den, Úřední deska pro Joomla 4 bude, předpokládám, v 1. kvartálu 2023 hotová a bude splňovat veškerou novou povinnou legislativu. Psal jsem Vám odpověď na mail.

Joomla úřední deska | IVT služby - IT služby, webové stránky v Joomla!, online marketing | Joomla je best! Zveřejni svůj problém, pokud ho vyřešíš sám, jsi best!

21. pro 2022 21:34 #147518
Odpověď od Mirek
Začátečník
Díky za doplnění, na mail jsem odepisoval hned včera, ale už jsem nebyl u PC, abych to zde upřesnil :) 

Tudíž by se opravdu jednalo pouze o úpravu šablony, bez rozšíření :) 

Powered by Fórum