Přihlásit se

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 bezpečnostní vydání (29 lis 2023)

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 je nyní k dispozici. Jedná se o bezpečnostní vydání pro Joomla 4.x. a 5.x.

4. Joomla! sraz

19. zář 2019 21:22 - 19. zář 2019 21:23 #140747
Odpověď od H13
Admin

Někde na GitHubu jsem četl, že J!5 by měla mít nový MVC, který nebude zpětně kompatibilní.


J!4 má nový MVC, ale zároveň funguje i ten stávající (Joomla! obsahuje metody, které oba frameworky propojují) a plán je stávající MVC označit jako "zastaralý" a v J!5 ho již nepodporovat. To s největší pravděpodobností znamená, že vývojáři mají čas převést stávající MVC během doby používání J!4.

Teoreticky lze teď při vývoji pro J!4 použít už nový MVC. A samozřejmě jako vždy, není nikdy nic 100%ní. Už zde jednou nový MVC byl, ale ten se neujal, tak se kompletně zrušil.

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook

19. zář 2019 23:52 #140748
Odpověď od Cony
Moderátor
Takže ten nový MVC je jiný než ten původní nový MVC? :) Trochu se v tom ztrácím :D

Jinak pluginů jsem už pár zkusil překlopit a nic těžkého to nebylo, opravdu jen v podstatě nalezení správných namespace a vybavuji si metodu Application::isSite, místo které je Application::client

20. zář 2019 02:45 #140749
Odpověď od klucon
Pokročilý uživatel
Já bych to viděl tak, že přepsat plugin s modulem nebude tak těžké a podle dokumentace se to bude dát i lehce dohledat..

Co bude ovšem mnohem těžší, bude přepsání komponenty.. Já sám v tuto chvíli začínám psát novou komponentu a podle mě je tam mnohem větší rozdíl mezi J3 a J4 a když už to píšu, tak samozřejmě podle nového... Tzn, že pro J3 nebude vůbec...

Odesláno z mého HUAWEI VNS-L21 pomocí Tapatalk

20. zář 2019 11:09 - 20. zář 2019 11:14 #140750
Odpověď od H13
Admin

Cony napsal: Takže ten nový MVC je jiný než ten původní nový MVC? :) Trochu se v tom ztrácím :D

Jinak pluginů jsem už pár zkusil překlopit a nic těžkého to nebylo, opravdu jen v podstatě nalezení správných namespace a vybavuji si metodu Application::isSite, místo které je Application::client


Ano, nový MVC je hodně jiný (souvisí to "moderním stylem" programování v PHP, tedy namespaces, DI containers, autoloads, services, atd.). Zatímco u pluginů a modulů ty změny probíhají více v core (to znamená, že vývojář je ani nepostřehne), u komponent to tak není. Tam je kompletně vše změněno, včetně struktury souborů a složek. Ale, ještě jednou opakuju, stávající MVC také funguje, takže nutnost kompletní "přestavby" se dá odsunout až na verzi J!5.


Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook
Poděkovali: Cony

01. říj 2019 11:52 - 01. říj 2019 11:53 #140842
Odpověď od Cufe
Admin
Nějaké reakce tu byly. Děkuji. A teď se zeptám, kdo si vezme nějakou přednášku nebo workshop z hlediska požadované náplně? Napadlo mě také, že by se vždy mohla na srazu nějaká problematika vyřešit = může se zde nadhodit několik témat, která se pak mohou na srazu odborně rozebrat, každý rozumíme něčemu jinému a každý může tedy přispět tím, čemu rozumí. A nebojím se zajít do konkrétích problémů v praxi, od toho také komunita je, že podáme dotaz a ti, kteří chtějí, zkušené poradí/pomohou.
Děkuji předem za vaši angažovanost.

Joomla úřední deska | IVT služby - IT služby, webové stránky v Joomla!, online marketing | Joomla je best! Zveřejni svůj problém, pokud ho vyřešíš sám, jsi best!

01. říj 2019 13:06 #140843
Odpověď od H13
Admin
Možná bychom to měli směřovat spíš k workshopům než prezentaci, prostě vybereme nějaký téma a uděláme pro nějak workshop.

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook

Powered by Fórum