Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Jaký zvolit framework při dlouhodobé strategii?

11. říj 2023 14:20 - 11. říj 2023 14:20 #148739
Odpověď od H13
Admin
Pokud tady ( www.phoca.cz/jtd/ ) vyhodím reklamy, analytics, a další nepotřebné věci, dostanu zde (a to i na ecommerce stránce!) kolem 100% ze tří z celkově čtyř měřítek (Accessibility, Best practices, SEO). A ten celý vtip je v tom, že jsem se o to vůbec nestaral a nic v tom z mé strany nepodniknul. Vše za mě vyřešil Bootstrap, protože ten už v sobě obsahuje aria-labels a podobné techniky, které by mě osobně vůbec nenapadlo použít.

Do 10 let započítám vše kolem (od CSS po Javascript, přepis jQuery do Vanilla JS, všechny ty dlouhosáhlé diskuze o použití nejlepších technik pro např. přístupnost, všechny ty feedbacky a ladění, řešení všech možných drobností, které samotný uživatel nemá šanci otestovat - tisíce různých prostředí, atd. atd.).

Pro mě osobně prostě hrajou i maličkosti velkou roli. Bootstrap mi pomohl nastavit nějaké standardy ohledně přístupnosti. Bez Bootstrapu bych vůbec netušil, že kód by měl být nějak poskládán, měl by obsahovat různé atributy, atd. A ano, i já se dokážu objeít bez frameworku, díky CSS gridu a flexboxu je dnes vše jednodušší, jenže pak se dostanu k tomu, že na stránkách potřebuji modal, nebo offcanvas, případně dropdown, sticky header, apod. a už prostě, než vymýšlet své kostrbaté řešení, šáhnu raději po osvědčených řešeních.

A samozřejmě, pokud má někdo sebevědomí na to, dělat vše sám a testovat si vše sám na stovkách/tisících různých zařízení, nemám nic proti, moje doporučení ohledně frameworku je v podstatě typu poměr cena/výkon.

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook

11. říj 2023 15:28 #148740
Odpověď od Cony
Moderátor

Vše za mě vyřešil Bootstrap, protože ten už v sobě obsahuje aria-labels a podobné techniky, které by mě osobně vůbec nenapadlo použít.
To už ale přeci není Bootstrap, to je HTML, které produkuje Joomla, a že obsahuje ty věci kolem aria atributů dle doporučení Bootstrap je druhá věc :) 
Pokud na to HTML navěsím libovolné nebo žádné CSS, požadavky na přístupnost to bude splňovat stejně (tedy pak až na kontrasty apod. které se definují v CSS).
Ale jak už jsem psal, souhlasím, v rámci Joomly je rozumné použít Bootstrap, už jen z důvodu, že není třeba přepisovat výstup pro každou komponentu (krom PhocaCart, který to umí jednoduše přepnout :))

Powered by Fórum