Přihlásit se

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 bezpečnostní vydání (29 lis 2023)

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 je nyní k dispozici. Jedná se o bezpečnostní vydání pro Joomla 4.x. a 5.x.

Přenos článků a struktury menu z J3 na J4 / zrušení podrobností článku v J4

24. čvn 2022 19:52 #146582
Odpověď od Johny
Uživatel

Překopírovat nestačí. musíte změnit cesty v Globálním nastavení a případně i v rozšířeních (pokud mají vlastní). 
Nainstalujte si do J3 Akeeba Backup, proveďte kompletní zálohu a tu nahrajte do podsložky. Pomocí Akeeba Kickstart pak rozbalte a nainstalujte. Ideálně si při instalaci změňte i prefix tabulek, jestli to dáváte do společné databáze.
 
Ok, díky za nasměrování, už se v tom začínám orientovat. Akeebu v J3 mám kvůli backupu a dtb raději vytvořím novou, ať se mi to nikde nemíchá. Zkusím jít spíš touhle cestou (funkční kopie J3 v podsložce a následná aktualizace, než otrocky vytvářet ruční kopii 1:1. Díky všem za rady a váš čas!

24. čvn 2022 22:26 #146583
Odpověď od Johny
Uživatel

Překopírovat nestačí. musíte změnit cesty v Globálním nastavení a případně i v rozšířeních (pokud mají vlastní). 
Nainstalujte si do J3 Akeeba Backup, proveďte kompletní zálohu a tu nahrajte do podsložky. Pomocí Akeeba Kickstart pak rozbalte a nainstalujte. Ideálně si při instalaci změňte i prefix tabulek, jestli to dáváte do společné databáze.

 
Ok, díky za nasměrování, už se v tom začínám orientovat. Akeebu v J3 mám kvůli backupu a dtb raději vytvořím novou, ať se mi to nikde nemíchá. Zkusím jít spíš touhle cestou (funkční kopie J3 v podsložce a následná aktualizace, než otrocky vytvářet ruční kopii 1:1. Díky všem za rady a váš čas!
 
Bong, ještě jeden dotaz prosím. Pomocí Akeeba Kickstart se mi podařilo zprovoznit oba weby, ostrý běží beze změn, na obnovené kopii v podadresáři si můžu dělat úpravy - přesně to jsem potřeboval. Teď na něm zkusím upgrade na J4, výměnu šablony a vše si odladím, zatímco ostrý web poběží. Akorát mě zaráží, že v tom novém podadresáři - kam jsem nahrál kompletní zálohu webu a Kickstart - nic nepřibylo, čekal jsem, že se tam rozbalí celá ta struktura webu jako je v kořenovém adresáři toho ostrého webu, tak hledám, kam to ten Kickstart rozbalil....

24. čvn 2022 23:14 #146584
Odpověď od xunil
Zkušený uživatel
web se rozbali tam kde je Kickstart, případně tam kde mu v Kickstart určím viz bod 2 v Kickstart (S)FTP directory.

Bongu nemáš češtinu pro Kickstart. V minulosti byla u Akeeba Backup.
 

28. čvn 2022 22:52 #146588
Odpověď od Cony
Moderátor
Kdysi jsem překládal, pošlu Bongovi mojí poslední verzi...

30. čvn 2022 19:28 #146631
Odpověď od Bong
Moderátor
Čeština pro Akeeba Kickstart je k dispozici, jako součást překladu Akeeba Backup 9x a zároveň i jako samostatný balíček ZIP www.akeeba.com/products/akeeba-kickstart.html  

Balíček neobsahuje instalátor, použijte jej jako PATCH (nahrát do stejné složky, jako soubor kickstart.php).

Z principu tedy není možné používat u překladu automatické aktualizace a není ani v nabídce pluginu Installer - Install from Bongovo.cz.

Překlad je možné použít na všechny verze Akeeba Kickstart Core a Akeeba Kickstart Professional.

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

Powered by Fórum