Přihlásit se

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 bezpečnostní vydání (29 lis 2023)

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 je nyní k dispozici. Jedná se o bezpečnostní vydání pro Joomla 4.x. a 5.x.

Přenos článků a struktury menu z J3 na J4 / zrušení podrobností článku v J4

24. čvn 2022 12:11 #146571
Ahoj,
vytvářím novou webovou prezentaci na Joomla4 a nové šabloně (Cassiopeia), původní běží na J3 a zastaralé šabloně.
  1. Chci se zeptat, zda existuje (ideálně v Joomle) nějaká pomůcka, jak vyexportovat články a strukturu menu z J3 a importovat to do J4. Pokud ne, překopíruju to 1:1 ručně, ale ušetřilo by to čas.
  2. Když udělám v J4 nový článek, zobrazuje mi to u něj stále podrobnosti (Autor, Kategorie, Zveřejněno, Zobrazení) a já za Boha nemůžu najít volbu, kde toto vypnu. Omlouvám se, je to určitě primitivní věc, ale já to fakt nemůžu najít. Ani jsem nenašel, jestli je to volba u každého článku, nebo nějak globálně v šabloně. V J3 jsem to nikde neměl - možná za to mohou Sample data, která jsem si pro seznámení se šablonou naimportoval, ten sample je blog.
Díky, za radu!

 

24. čvn 2022 13:42 #146574
Odpověď od Linelabcz
Admin
Ahoj, Aktualizace Joomla 3 na 4 na vývojovém webu je nejrychlejší cesta.
Poděkovali: Johny

24. čvn 2022 13:43 #146575
Odpověď od Linelabcz
Admin
Podrobnosti článku nastavíte v položce menu, nebo v možnostech komponenty.

24. čvn 2022 14:16 #146576
Odpověď od Cony
Moderátor
Jen bych to napsal opačně, nejprve to nastavte v nastavení komponenty, a pak jen když budete chtít pro nějakou menu položku nastavit jinak, nastavte to v menu položce.

24. čvn 2022 14:24 - 24. čvn 2022 14:27 #146578
Odpověď od Johny
Uživatel
To je pravda, to bude nejjednodušší, ale mám problém s tím, že nový J4 web ladím v podadresáři na stejném hostingu, kde běží starý ostrý J3 web a když zkopíruju celý starý J3 web do podadresáře, abych ho tam ladil, tak mi nejde spustit a hází to chybu:

Warning: session_start(): Failed to read session data: user (path: /www/doc/www.centrpco.cz/session) in /www/doc/www.centrpco.cz/www/NewWeb/libraries/joomla/session/handler/native.php on line 260
Error: Failed to start application: Failed to start the session

Nepřišel jsem na to, jak překopírovaný web v podadresáři rozchodit, proto jsem zvolil novou instalaci J4, pak mi web v podadresáři chodí bez problémů. Pokud bych dokázal rozchodit oba J3 weby najednou, bylo by to super a nejméně pracné. Jestli je tam nějaká kolize v dtb či co...

24. čvn 2022 16:39 #146580
Odpověď od Bong
Moderátor
Překopírovat nestačí. musíte změnit cesty v Globálním nastavení a případně i v rozšířeních (pokud mají vlastní). 
Nainstalujte si do J3 Akeeba Backup, proveďte kompletní zálohu a tu nahrajte do podsložky. Pomocí Akeeba Kickstart pak rozbalte a nainstalujte. Ideálně si při instalaci změňte i prefix tabulek, jestli to dáváte do společné databáze.

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.
Poděkovali: Johny

Powered by Fórum