Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (Včera)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

začátečník, dvě menu, formulář a galerie

05. lis 2012 11:40 #99494
Zdravím ..
Jsem v joomle naprostý začátečník, weby zatím vytvářím jen přímo v PHP a HTML.
Teď ale potřebuji vytvořit relativně malý web (cca 20 v zásadě statických stránek) a potřebuji na to joomlu (nebo wordpress).
Nicméně se v tom nemůžu nějak zorientovat, prosil bych tedy o radu jak zajistit tyto body :
- vytvořit stránky ke budou dvě menu, jedno nahoře s rozdělením webu na celky (A, B, C), druhé po straně které bude kontextové k jednotlivým celkům (A1, A2 ...).
- formulář pro odeslání poptávky na email
- fotogalerii (jednoduchá, prostě jen pár fotek a procházení, něco jako lightbox od jQuery

A jako poslední nějaké české návody pro začátečníka ?

05. lis 2012 12:35 - 05. lis 2012 12:35 #99496
Odpověď od Houbák
Zkušený uživatel
Já nevím, ale pokud se chcete pustit do tvorby stránek pomocí CMS Joomla, tak byste také měl být schopen si o Joomle sám něco najít. Různých návodů pro různé verze najdete na netu spousty. Zkoušel jste něco sám hledat? Co třeba Rozcestník Joomlaře tady na portále?

05. lis 2012 12:43 #99497
Odpověď od prontik
Zkušený uživatel
A nejlepsi je i prakticka zkusenost. Takze nainstalovat bud na testovaci server nebo localhost a zkouset co joomla umi. Jak se udela to ci ono, atd....

PS To co popisujete udelate v Joomla s prstem v nose.

Joomla je jako puzzle. Stačí vědět jak ty dílky k sobě poskládat.

05. lis 2012 13:14 #99501
Odpověď od Cony
Moderátor
A nebo zkuste zajít do knihkupectví, o Joomle už je i literatura v češtině (o WordPress tuším také), jako rychlé uvedení do základních principů a funkcí obou systémů by Vám to mohlo pomoct...

05. lis 2012 13:51 #99505
Odpověď od Lukáš Fibiger
Uživatel
Jo jsem zapoměl zmínit, že mám joomlu nainstalovanou a zkouším to :-)
Zkoušel jsem i hledat v dokumentaci, ale s mouc chabou znalostí AJ jsem toho mnoho nevybádal.
Ostatně na docs.joomla.org/Manual_1_6/04_Menus/3_Cr...#3_Creating_SubMenus toho ani moho není.
Chtěl jsem si např. najít co je při vytváření menu "typ nabídky" ale nenašel.
Věřím že to co potřebuji je pro joomlaře snadné, ale já to boužel ještě neznám.
Prostě se mi nějak nedaří rozkrýt ten systém, potřeboval bych "nakopnutí" aspoň s těmi menu jak se v tom orientovat, pak už se snad chytím :-)

05. lis 2012 14:28 #99509
Odpověď od Cony
Moderátor
Jak jsem psal, zkuste tu literaturu. Přímo v Joomle pak máte všude odkazy na help, použijte je, dost věcí je tam také vysvětleno. Ještě bych doporučil pohledat na Youtube, je tam také dost Video tutoriálů.

Powered by Fórum