Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

migrace z 2.5 na 3

23. bře 2022 16:01 #145977
Odpověď od xunil
Zkušený uživatel
Nezapomenout na zálohu.

Rudo autor asi nemá vývojový server. To by tady nepsal. Nebo by to v dotazu bylo vidět.

23. bře 2022 16:20 #145979
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert
Njn, zase jsem se rozepsal :)

Když jsem začínal, měl jsem na gigaserveru jednu koupenou doménu a hosting, dělal jsem vývoj pomocí subdomény.

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla

24. bře 2022 06:27 #145985
Odpověď od Bong
Moderátor
Upgrade Joomla z 2.5 na 3 může být problém. Je to všechno už moc zastaralé. Automatické aktualizace už nejsou podporovány a pro přeinstalování je potřeba použít Joomla tuším 3.6 nebo nižší. Pokud se to povede, nemusí se povést následná aktualizace na vyšší verzi J3.

Jediné, co funguje bez problémů je použít nějaké rozšíření pro migraci.

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

24. bře 2022 09:34 #145988
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert
Díky Bongu.

Já vlastně používám JMigrator, takže už si přesně nepamatuji jak je to jen s prostým upgradem.

pro přeinstalování je potřeba použít Joomla tuším 3.6


Ano

Pokud se to povede, nemusí se povést následná aktualizace na vyšší verzi J3.


Tam je problém od verze J3.8. Zde Joomla přidala do DB tabulky users jedinečný index na name. Takže pokud máte duplicitní jména u uživatelů (jako někdy opravuji třeba i 150 jmen), musíte manuálně nejprve smazat a pak znovu přeinstalovat.

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla

24. bře 2022 14:21 #145990
Odpověď od lukas hajek
Pokročilý uživatel
Tak z 2.5 na 3 to prostym prepsanim souboru nefuguje. Zkousel jsem vice nizsich verzi 3.x a postupnym odtranovanim chyb dohledanych pres google jsem se proupgradoval na 3.10, ale mam tam nekolik chybovych hlasek a vzhled adminu je spis podobny 2.5 a vizualne rozpadly. Takze pokud clovek neni masochista tak je asi lepsi sahnout po nejakem migracnim toolu. Doufam ze to bude fachcit. Diky Bongovi za nasmerovani.

24. bře 2022 14:32 #145991
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert
Já to dělám tak, že mám
- původní web na J25
- nový čistý web na J3.10 s aplikací JMigrator - ten si nastavím, včetně FTP přístupu na starý web a do DB a povolení open_basedir na apache serveru na starý web

Pak spustím migraci dat a vše je hotovo.
Problémy jsou s Form2Content - tam se musí hacknout plugin a myslím že i s Acymailingem, ale tam stačí používat verzi 5 a jen překopírovat DB tabulky.
A naposledy byly problémy s migrací Phoca gallery, ale to jsem nakonec neřešil a těch pár fotek a kategorií přenesl manuálně.

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla

Powered by Fórum