Přihlásit se

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 bezpečnostní vydání (29 lis 2023)

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 je nyní k dispozici. Jedná se o bezpečnostní vydání pro Joomla 4.x. a 5.x.

custom module

17. úno 2021 18:32 - 17. úno 2021 18:37 #143735
Odpověď od Ernst
Joomla Expert
Bongu, klidně můžeš, já spíš myslel přidat tam novou jazykovou proměnnou.

Ale není pravda, že to jde v textových filtrech vypnout. Prostě nejde, nefunguje to a speciálně to nefunguje pro jce. Strávil jsem nad tím hafo času a prostě nejde vložit nějaký kód (například iframe), aniž by to editor buď zcela smazal nebo upravil. Jestli je to chyba v joomle nebo je to kvůli bezpečnosti teď zcela zakázaný netuším.

Všechny návody na to nefungují, věřte mi, že bych raději zvolil nějaké takové řešení než sahat do kódu.

17. úno 2021 19:14 - 17. úno 2021 19:16 #143737
Odpověď od Cony
Moderátor
Při použití JCE dochází k dvojímu filtrování, o jedno se stará přímo JCE - to lze nastavit v rámci profilu JCE, o druhé Joomla, tam pak záleží jaká má práva přihlášený uživatel (v globálním nastavení filtrování textu).

Jinak pro vložení vlastního kódu jsem vždy radši šel cestou vytvoření template override custom modulu, kam jsem si ten kód dal natvrdo. Není pak třeba řešit editory, různá práva uživatelů apod...

17. úno 2021 20:40 #143741
Odpověď od Ernst
Joomla Expert

Při použití JCE dochází k dvojímu filtrování, o jedno se stará přímo JCE - to lze nastavit v rámci profilu JCE, o druhé Joomla, tam pak záleží jaká má práva přihlášený uživatel (v globálním nastavení filtrování textu).


Ano to vím, ale nelze to nastavit, tak že to nezmění nebo nesmaže třeba iframe. Pokud mi někdo takové nastavení předvede je borec, ale fakt to myslím nejde. Takovéto nastavení je mnohokrát popsáno, ale na aktuální joomle a JCE to nefunguje.

Jinak pro vložení vlastního kódu jsem vždy radši šel cestou vytvoření template override custom modulu, kam jsem si ten kód dal natvrdo.


Pro určitá řešení je to vhodné, ale ne vždy. Když je takovýchto modulů na webu více, tak by vznikal dost zmatek. A pokud tam budu mít třeba vloženou google mapu a nad ní bude v <h2> hlavička, tak si to zkušenější uživatel dokáže sám změnit v kódu. Pokud mu tam povolím editor, je vše nenávratně ztraceno.

18. úno 2021 10:21 - 18. úno 2021 10:22 #143747
Odpověď od Bong
Moderátor
Většinou jde upravit skoro všechno, pokud si uživatel přepne editor na: Žádný editor. Ale je to otravné.

Konkrétně pro iframe je velice vhodné a jednoduché použít modul Obálka. Tento pak lze využít buď jako samostatný modul nebo třeba pomocí loadmodule zobrazit kdekoli v obsahu Joomly (článek, modul vlastní obsah,...). Je to bez starostí.

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

18. úno 2021 10:38 - 18. úno 2021 10:40 #143749
Odpověď od Ernst
Joomla Expert
jasně, je mnoho možností.

Ale úplně vypnout editor v globální konfiguraci zase znepříjemní uživatelům psaní článků. Kdyby byla tato volba jen na vlastní moduly, bylo by to super. Možná by byl dobrý nápad přidat to do joomly.
A vypnout jce při editaci toho modulu znamená to že když tam někdo znovu vleze a uloží to, tak ten obsah zcela zmizí. A to je dost šílený.

A modul obálka jen vytvoří iframe, aniž bych ho mohl ovlivnit parametry, například lazy load.

18. úno 2021 18:02 - 18. úno 2021 18:03 #143754
Odpověď od Cony
Moderátor
Tak konkrétně iframe povolení v rámci JCE profilu buď
- buď na záložce Funkce & Rozvržení si přetáhnout ikonku pro Iframe do použitých ikon
- nebo na záložce Plugin Parameters sekce Podpora médií hodnota Povolit IFrame na Ano.

Oboje jsem zkusil, oboje mi funguje i po uložení. V příloze jsem hodil profil který používám (je tedy pro JCE PRO). Předpoklad tedy je být přihlášen jako uživatel bez nastaveného filtrování v rámci glob. nastavení Joomly.

Tato příloha není pro hosty přístupná.
Prosím nejprve se přihlaste nebo registrujte.


Osobně to ale takto nepoužívám, riziko toho, že něco pak otevře uživatel s nižším oprávněním a tím to smaže je velké.

Pro podobné případy používám, jak jsem psal, přepis modulu Vlastní HTML a k tomu plugin n3t Fields - ten umožní v rámci šablony definovat doplňující pole téměř k čemukoliv, tedy i modulům. Takže si pak můžu vytvořit přepis modulu třeba iframe.php a k němu mít v Custom HTML modulu speciální záložku s parametry. Uživatelé pak zadávají atomické hodnoty a nemusím řešit co kdo jak zadá do editoru...
(stejně to používám třeba i u článků / kontaktů / bannerů)

Tento příspěvek obsahuje soubor příloh.
Pro zobrazení se přihlaste nebo zaregistrujte.

Poděkovali: Ernst

Powered by Fórum