Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

custom module

18. úno 2021 19:20 #143755
Odpověď od Ernst
Joomla Expert
OK, dík za rady
Ono to opravdu vypadá, že to lze použít jen pro JCE pro, v neplaceném to prostě povolit nejde.

A právě riziko, že když do toho někdo vleze, tak to smaže je prostě průšvih.

To už si raději napíšu vlastní modul pro vlastní obsah, který nebude používat editor.

19. úno 2021 01:24 - 19. úno 2021 01:40 #143759
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert

To už si raději napíšu vlastní modul pro vlastní obsah, který nebude používat editor.


A jsme zpět u první rady, kterou jsem Vám dal :D
U mě navíc bez ztráty času a nervů.

Napsal Cony: Pro podobné případy používám, jak jsem psal, přepis modulu Vlastní HTML a k tomu plugin n3t Fields


Zajímavá varianta :)
To já zase používám ACM modul, kde si jednotlivé typy polí nadefinuji v XML a view si udělám takové jak potřebuji.
Ve výsledku si tímto připravím například různé typy prvků na web (podobné jako když si v page builderu nasázím předdefinované typy modulů.
A také to ve výsledku má asi stejný efekt - admin zadává jen to co má a nemá kam uhnout a udělat chyby.

Ale jestli je to odobné jako u core fields u článků, tak pak si dokážu představit, že tam kde do modulu potřebuji vložit JS, který nikdo nemá editovat než já, tak prostě dám poli nastavení že je jen pro superadmina, a admin tyto pole neuvidí == nemůže je zkonit.
Otázkou je, proč bych to dělal, když potřebuji k JS nastavit jeho chování (defer, umístění...).
Zde je opravdu na místě to nahrát natvrdo přímo do modulu.

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla

20. úno 2021 09:58 - 20. úno 2021 09:59 #143765
Odpověď od Ernst
Joomla Expert
rudolf napsal:

Vymazat v xml řádek se zpětným lomítkem

<customContent />


Rudolfe, fakt, hodně mi vadí, když někdo ze sebe dělá chytrého.
Tohle je jediné, co jsi k tomu napsal. Kde je tam ta rada o vlastním modulu?
Vytvořit nebo upravit si pro to nějaký modul, je možná to nejjednodušší, ale není to vhodné pro weby, které jsou již hotovy. Měnit custom moduly na jiné moduly (a možná i s nutností stylovat) není zrovna dobrý nápad.

Dobrá rada je ta Houbákova a taky jsem ji využil. Je možné, že se vynoří ještě něco lepšího, pokud ano, napíšu to sem.

21. úno 2021 09:56 #143784
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert
Ernste, klidně to můžeme posunout do osobní roviny, ale příště mě raději kontaktujte napřímo, pokud máte s mým projevem problém :D
(kontakty jsou na mém profilu)

fakt, hodně mi vadí, když někdo ze sebe dělá chytrého.


No to mi strašně vadí taky a z Vašeho druhé příspěvku jsem měl úplně stejný pocit, že na mě pohlížíte jako na chytráka a Vy si to stejně uděláte podle svého. Raději jsem na to ani nereagoval, protože jste vůbec nechtěl pochopit co jsem napsal.

Vytvořit nebo upravit si pro to nějaký modul, je možná to nejjednodušší, ale není to vhodné pro weby, které jsou již hotovy. Měnit custom moduly na jiné moduly (a možná i s nutností stylovat) není zrovna dobrý nápad.


A jak to moje křišťálové koule mohly vědět?
Pokud se nenaučíte dát jasné zadání s obrázkem a popisem, dostanete co chcete. ( i prezidenta máme takového jakého si zasloužíme )


Znovu zopakuji původní dotaz:

Nevíte někdo, jak modulu custom module zakázat použití editoru?


Kde je tam informace, že to potřebujete jen pro určitý custom modul na stávajícím webu?
Kde je tam informace, že chcete změnit editor na něco jiného aby administrátor nemohl měnit již vložené kódy?

Není tam žádná taková informace, takže problém není na mé straně, je v nedostatečném zadání a následné aroganci a přijetí informace na jiné straně.

Ale nic si z toho nedělejte, většina zákazníků neumí dát jasné zadání a dokonce i já pokud zadávám programové úpravy externím programátorům, tak s nimi i po vytvoření celostránkového popisu musím udělat online stand-up.
Je to běžná praxe, jinak výsledek stojí za to :)

není to vhodné pro weby, které jsou již hotovy
Dobrá rada je ta Houbákova a taky jsem ji využil


Vytváříte dojem že to je ok, ale není.
Houbákova rada je směr, který Vám pomůže, ale obecně má za důsledek podobný výsledek jako moje rada:

Změna se projeví u všech stávajících a nových custom modulů (změní editor na textové pole nebo u mě zakáže úplně, což byl požadavek).

Takže pokud chcete odsoudit moji radu, musíte odsoudit i Houbákovu, dokud neupravíte PHP z typu modulu na ID modulu nebo pozici modulu (záleží na použití)
Ale to už jste mezitím vytvořil pocit že jsem opravdu chytrák a Vy jste ten, co je spravedlivý :D

Osobně vidím problém jinde:
- nedostatečné zadání
- neschopnost to přiznat

Klidně v budoucnu mohu postupovat tak, že Vám žádnou radu nedám, protože si ji nezasloužíte.
A bude klid na obou stranách.

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla

21. úno 2021 12:04 #143786
Odpověď od Ernst
Joomla Expert
vy jste opravdu sebestředný a nepřiznáte si chybu

V tom vašem textu je tolik nepřesností, že je rozporovat nebudu.

On obecně je váš přístup k tomuto fóru takový nějaký podivný.

Ale když mi na vlastně ukončené vlákno napíšete, že jste mi to hned na začátku říkal a přitom to není pravda je to divné.
Vy prostě ve všem musíte mít poslední slovo.
Poděkovali: Rudolf

Powered by Fórum