Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Joomla 3 na Windows IIS 7

18. čvn 2019 00:53 #140351
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert
Zdá se mi že tam máte moc nejasností, které řešíte souběžně a to Vám komplikuje rozhodnutí :)

O co vlastně nakonec jde?

Původní dotaz byl jak spustit Joomla 3 na Windows IIS 7.
Trochu mě nyní tedy mate varianta místo Joomla postavit weby na jiném CMS, to mi tam nějak nesedí a proč se tam vlastně objevilo...

1. Převod stávajících webů na J3 nebo už jsou vyrobené?

Pokud jsou, tak pak jen řešíte původní dotaz a tam je většinové doporučení spustit na Linuxu

2. Výroba webů v jiném CMS a spuštění na Windows IIS 7

Klidně je to možné, ale pak být klientem nevidím důvod proč bych pak chtěl ještě znovu Joomla, když už to pojede, nedej bože přechod na J4, který dle zkušeností my budeme řešit nejdříve 1 rok po vydání J4 (platí hlavně pro eshopy)

Takže logicky se dostáváte s touto variantou tak nějak s výrobou až za 1-2 roky a to nikdo neví co bude za 2 roky.
Taky je neekonomické teď postavit weby na nějakém CMS a pak za dva roky přecházet na něco jiného.


Je možné že se pletu, ale zamotal jste mi šišku s tím jiným CMS. Osobně bych udělal weby na J3, postavil na Linuxu a nečekal co bude, nebude. Ono taky se může stát, že přijde krize a nic nebude :D

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla
Poděkovali: StefaN

18. čvn 2019 07:38 - 18. čvn 2019 07:39 #140352
Odpověď od StefaN
Začátečník
Zdravím Rudolfe a upřesňuji:

1. Z 10 webů je nyní 5 na Joomla 3 a zbytek je v řadě na předělání, takže řeším současnost i budoucnost najednou

2. Přechod na Linux je otázkou rozhodnutí klienta

3. Jsem v takové situaci, že řeším i jiný RS, ale upřímně v žádném jiném nemám stejně garanci - přemýšlel jsem o nějakém bez DTB, ale to se potvrdilo také jako bezvýchodné.

4. Ano jsem stále na začátku: Jak správně nastavit WIN IIS 7 a Joomlu, aby se z toho vymáčklo co nejvíc. A to řeším i na Joomla.org fóru, kde mi zatím byl doporučen tento odkaz: viewtopic.php?f=717&t=970033

18. čvn 2019 09:29 #140353
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert
Díky za info.

Pořád jako nejjednodušší a nejekonomičtější mi přijde postavit nový server na Linuxu, klidně přímo u zákazníka. (zatím mě nic nepřesvědčilo, že ne).

Když uděláte ekonomickou studii, do které zahrnete všechny proměnné (a taky hodiny zjišťování, které jste tomu věnoval a ještě věnovat budete a tím pádem ztracené obchodní příležitosti) mělo by být jasné co je výhodné.

Jak jsem psal, dejte vědět jak jste nakonec dopadl a kolik hodin ve výsledku jste tomu věnoval, no a taky by bylo super zpětnou vazbu, kdo je v Česku odborník na provozování Joomla na Windows Serveru.

Držím palce aby zvolená cesta byla výhodná i pro Vás.

Já k tomuto tématu již asi nemám co, ale kdyby bylo potřeba jen o Joomla, klidně napište.

Rudolf

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla
Poděkovali: StefaN

18. čvn 2019 12:51 #140354
Odpověď od Cony
Moderátor

StefaN napsal: 3. Jsem v takové situaci, že řeším i jiný RS, ale upřímně v žádném jiném nemám stejně garanci - přemýšlel jsem o nějakém bez DTB, ale to se potvrdilo také jako bezvýchodné.

Jak jsem psal, na Azure jsem měl pocit (ale příliš jsem to nezkoumal), že rychlostní problém byl spíše v souborovém systému, než v databázi. Ta běžela poměrně svižně. Je tedy otázka zda RS bez databáze pomůže...
Poděkovali: StefaN

18. čvn 2019 12:54 #140355
Odpověď od StefaN
Začátečník
Přesně tak, Cony, to se také potvrdilo. Komplikace je v něčem jiném než v DTB - a i redakční sytém bez DTB se bude potýkaz se stejnými potížemi - nastaveními amožnostmi WIN IIS 7.

18. čvn 2019 19:09 #140360
Odpověď od Bong
Moderátor
Řešení z letité praxe ve firmách: ať vám zřídí virtuál, na kterém si nainstalujete třeba XAMPP. Odpadnou nejen problémy o kterých se tu bavíte, ale i IT si budou chrochtat (odpadne jim spousta starostí, mohou vám jednoduše zřídit vzdálený přístup, nebudete se "prát" s jinými aplikacemi, atd....).

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.
Poděkovali: StefaN

Powered by Fórum