Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Multilanguage komponenta

10. dub 2019 22:45 - 10. dub 2019 22:50 #139829
Odpověď od H13
Admin

Cony napsal: Umí Phoca hlídat stav skladu napříč asociacema?


Achillova pata výchozí vícejazyčné vlasnosti v Joomle!, kdy má každá jazyková položka vlastní ID, tedy i v Phoca Cart je každá jazyková verze samostatný produkt (tedy ano, sklad je v tomto případě nepoužitelný a těch limitů bude víc)

Osobně by mě zajímalo, jestli má někdo zkušenosti s Falangem, jestli vůbec stojí za námahu se na to podívat?

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook

10. dub 2019 23:08 #139830
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert
Pokud mám naprogramovat profesionální prodej vstupenek, nemohu mít produkty (sedadla) a kategorie (představení) s různými ID v různých jazycích.

Jestli to má být navíc ve smysluplné rychlosti kdy při 50 představeních za měsíc mám již 250 000 sedadel v DB, tak při multilanguage je Core řešení Joomla cesta do pekel (ať se na mě nikdo nezlobí, tohle je amatérské - byť jsme na joomla dělali online deníky pro Burdu a NEJPes)

Cony, jak píšeš, myslím že to takto s dodatečnými proměnými má například řešený Joomshopping (jestli si ještě dobře pamatuji).

Každopádně díky za analýzu a nápovědy, vypadá to, že řešení VirtueMartu má logiku z pohledu indexování proměných (produktů, kategorií) a rychlosti.

Teď to jen přenést do nové aplikace a přesvědčit programátora abychom udělali správný a nový model databází.

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla

10. dub 2019 23:44 #139832
Odpověď od H13
Admin

Rudolf napsal: Jestli to má být navíc ve smysluplné rychlosti kdy při 50 představeních za měsíc mám již 250 000 sedadel v DB, tak při multilanguage je Core řešení Joomla cesta do pekel (ať se na mě nikdo nezlobí, tohle je amatérské - byť jsme na joomla dělali online deníky pro Burdu a NEJPes)


Co se týče výkonu, neřekl bych, že by v tom měl být nějakej zásadní rozdíl, protože i ta externí komponenta musí někde ukládat to stejný, co dělá core. Každá přeložená varianta bude mít vlastní ID navázané na ID položky (typ Falang) a tedy záznamů bude v podstatě stejně u jakýhokoliv způsobu. Co se týče těch plugin kódů pro každou řeč, tam to bude asi ještě horší, protože se pracuje s textem (hledání a nahrazování).

Jak jsem psal výše, osobně by mě asi nejvíc zajímala komponenta typu Joom!fish, Falang, apod. a ne kvůli výkonu (ten asi od core lišit nebude), ale kvůli všem těm limitům, co se vztahují k jednomu produktu s více ID.

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook

11. dub 2019 00:16 #139834
Odpověď od Cony
Moderátor
S Falangem jsem zatím moc nepracoval, zkušenosti mám s JoomFish, ale letitý...

Princip byl takovej, že se navěsil někam na Database::execute a před spuštěním jakýhokoliv SQL dotazu jej rozparsoval, našel tabulky a elementy který by se měly přeložit a nahradil je. Už tady je nějaký ten výkon skrytý. Navíc do dotazu doplnil join na svojí tabulku (která jestli si pamatuju byla společná pro vše, takže docela masivní), i když vlastně původní dotaz byl jen na jednu tabulku (select id, title from articles nahradil necim jako select a.id, coalesce(b.title, a.title) from articles left join translations on ....).

Ale to vše furt nějak fungovalo. Problém byl u komplikovaných dotazů, tam se občas ztratil, ale předpokládám, že to už vychytali...

Pokud bych ale dělal svý řešení, spíš bych si to udělal do svých tabulek (osobně bych preferoval jednu tabulku, než VM styl), už jen proto abych měl nad vším plnou kontrolu, navíc pak editace všech jazyků může být v jednom formuláři (např. na záložkách), což mi přijde jako fajn...

11. dub 2019 03:22 #139837
Odpověď od H13
Admin

Cony napsal: Pokud bych ale dělal svý řešení, spíš bych si to udělal do svých tabulek (osobně bych preferoval jednu tabulku, než VM styl), už jen proto abych měl nad vším plnou kontrolu, navíc pak editace všech jazyků může být v jednom formuláři (např. na záložkách), což mi přijde jako fajn...


Jasný, ale jde spíš o to, nevymýšlet znovu kolo. Asi je každýmu jasný, že prostě vícejazyčná verze rozhodně nebude přítel databáze. Ono je to tak, že člověk si řekne, že to udělá jednodušeji, ale jak postupně zjišťuje složitosti a přidává vychytávky, najednou se mu z toho stane stejný moloch, jako nějaké již existující řešení.

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook

11. dub 2019 08:59 #139840
Odpověď od Ernst
Joomla Expert

Jak jsem psal výše, osobně by mě asi nejvíc zajímala komponenta typu Joom!fish, Falang, apod. a ne kvůli výkonu (ten asi od core lišit nebude), ale kvůli všem těm limitům, co se vztahují k jednomu produktu s více ID.


Falang je pokračovatelem joomfish, ten už myslím zcela umřel.

Zkušenosti mám pozitivní, zvlášť pro zákazníky je to srozumitelné (na rozdíl od jazykových verzí v joomle).

Vždy říkám, pokud chcete mít na webu více jazyků se stejným obsahem, použijte Falang, pokud se obsah výrazně různí. použijte prostředky joomly.

Ale nemám ho nikde nasazen s phocacart nebo virtuemart

Powered by Fórum