Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

nový PB Nicepage

22. led 2019 01:30 #138653
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert
Já bych jim tu radost nekazil :)

Je třeba se podívat na to z jiného pohledu - jsem jen administrátor, který neprogramuje a tak používám page builder, abych mohl nabízet službu "udělám web".

Já to vidím jako záslužnou činnost a držím jim palce, protože obslouží zákazníky, na které já nejsme schopen dosáhnout.

Hlavní je, že to mají na joomla a časem z nich může vzniknout můj zákazník :)

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla

22. led 2019 13:44 - 22. led 2019 13:49 #138661
Odpověď od radek
Zkušený uživatel

Rudolf Baláš napsal: A tady můžete poznávat další Page Builder :)

www.joomlart.com/blog/t4-joomla-page-builder-preview


Ten neni novej a ma uz peknych par let za sebou. Navic je velice jednoduchej na ovladani a funguje velice dobre. A jen pro doplneni, ja treba nikohó neobsluhuju. Delam si joomlu pro sebe a max pro par znamych zdarma.

22. led 2019 15:41 #138662
Odpověď od Cony
Moderátor

Rudolf Baláš napsal: Je třeba se podívat na to z jiného pohledu - jsem jen administrátor, který neprogramuje a tak používám page builder, abych mohl nabízet službu "udělám web".

B) Já to chápu, každý si tou cestou musí projít sám. Já jen, že já samozřejmě, asi jako každý, na podobných makerech začínal také, a postupem času jsem zjistil, že co si prostě člověk neudělá sám, to nemá... A zrovna to absolutní pozicování, teď už si nepamatuji co to používalo, tuším snad kdysi Dreamveawer, bylo hodně velké zlo co se výsledku týče...

22. led 2019 17:04 #138664
Odpověď od vrtaak
Začátečník

radek napsal: Ten neni novej a ma uz peknych par let za sebou. Navic je velice jednoduchej na ovladani a funguje velice dobre. A jen pro doplneni, ja treba nikohó neobsluhuju. Delam si joomlu pro sebe a max pro par znamych zdarma.


Já sem pochopil že ten odkaz je na novej T4 pagebuilder, kterej bude teprve v průběhu ledna v preview verzi...
Vyzkoušel jsem ten stávající PB od JoomlArtu a nijak mě nenandchnul. V momentě, kdy jsem narazil na nastavování hodnot pro padding a margin pomocí možností jako "small - medium - big", namísto přesných čísel, jsem to vzdal...

22. led 2019 17:17 #138666
Odpověď od vrtaak
Začátečník

Cony napsal:

vrtaak napsal: Co se mi ale líbí už teď a s čím sem se zatím jinde nesetkal, je práce s vrstvama a možnost overlapingu, tedy přesouvání prvků přes sebe, všechno live drag and drop, připomíná mi to spíš práci s grafikou v InDesignu než webový page builder, což je mi sympatický ;-)

A přesně toho bych se spíš bál, než to uvítal. Vznikne z toho dost pravděpodobně absolutní pozicování s hromadu výjimek pro responsivu a množstvím CSS (možná i inline) stylů.


Tady je to k vidění live, můžete posoudit sami, jestli je v kódu nějakej bordel nebo ne ;-)
nicepage.com/Editor/Page/Preview/24552

22. led 2019 17:28 #138668
Odpověď od vrtaak
Začátečník

Rudolf Baláš napsal: Já bych jim tu radost nekazil :)

Je třeba se podívat na to z jiného pohledu - jsem jen administrátor, který neprogramuje a tak používám page builder, abych mohl nabízet službu "udělám web".


Přesně tak:-) Na pagebuildery se dívám z pohledu grafika a ne programátora, protože programátor nejsem, weby dělám pro sebe a nejbližší okolí. A když potřebuju něco složitějšího, mám na to lidi ;-)

Powered by Fórum