Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

fotogalerie, zmenšování fotek

01. čvn 2018 12:26 #136149
Odpověď od Sylvie
Nováček
Děkuji Bongu. Zkusila jsem mAvik free verzi, je fajn. Ale neřeší "resize" objemu dat. Lze nějakým způsob docílit, aby fotka např. s objemem 3 MB se při nahrávání na web zmenšila na 100 kb?
Díky moc.

01. čvn 2018 14:08 #136152
Odpověď od marben
Uživatel
Já mám moc dobré zkušenosti s Ignite Gallery - není to drahé rozšíření a možností úprav včetně změny velikosti je tam skutečně mnoho. Dobré je i rozšíření Droppics od JoomUnited , kde těch nastavení není sice tolik, ale je to určitě uživatelsky velmi přívětivé. V současné době dost testuji Showtime Image Gallery od Firecoders - jediné, co mi tam chybí je nemožnost změny velikosti zdrojového obrázku - je přislíbeno pro další verzi.

Jsou to sice vše placená rozšíření, ale myslím, že užitečná. Anebo použít právě zmiňovaný editor JCE, ale co se týče fotogalerií, tak už je to uživatelsky o něco náročnější.
Poděkovali: Sylvie

01. čvn 2018 15:40 #136156
Odpověď od Sylvie
Nováček
Díky moc za tip. Web bude ovládat někdo, kdo rozumí lépe úplně jiným věcem... Proto potřebuji nějaké rozšíření, které prakticky vše udělá za něj :-D něco fakt jednoduchého. Ani by to nemuselo být rozšíření na fotogalerii, klidně ty fotky mohou být v článku. Můžou se tam nahrávat po jedné, nebude jich moc. Ale když tam budou sázet fotky rovnou z foťáku, tak blbý...
Droppics se mi na první pohled moc líbí a zdá se jednoduchý. Čtu tam, že originál velikosti zůstávají, ale je tam i možnost nastavení je odstranit?

Dííííky moc!! :-)

01. čvn 2018 23:08 #136160
Odpověď od marben
Uživatel
Droppics urcite umi zmensit puvodni (nahravanou) fotografii. Obecne ale problem muze nastat, pokud je nahravana fotka opravdu hodne velika a pri zpracovani v redakcnim systemu se tak prekroci pametove limity webhostingu. Pro mene zdatne uzivatele proto doporucuji pouzit nejakou jednoduchou “zmensovaci” utilitku, kterou fotky prozenou pred jejich nahranim na web. V ni muzou mit nastavene predem pevne maximalni rozmery i treba JPEG kompresy.

01. čvn 2018 23:20 #136161
Odpověď od Bong
Moderátor
A to je jaka utilitka? A jak dokaze obejit pametove limity webhostingu?

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

02. čvn 2018 01:05 #136162
Odpověď od Cony
Moderátor

marben napsal: Pro mene zdatne uzivatele proto doporucuji pouzit nejakou jednoduchou “zmensovaci” utilitku, kterou fotky prozenou pred jejich nahranim na web.

Marben asi myslel nějakou jednoduchou Windows utilitu (XnView, IrfanView apod.)

Existuje i možnost obrázky zmenšovat před nahráním na server pomocí Javaskriptu. Umí to např. utilitka plupload . Obrázek se pak zmenší přímo na počítači toho, kdo ho nahrává a nahraje se už zmenšený. Ušetříte nejen výkon serveru, ale i tok dat... Jestli to už ale někdi implementoval do Joomly nevím...

Powered by Fórum