Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Slovo do pranice

25. čvc 2011 13:49 #77699
Slovo do pranice od Vlk Šedý
Uživatel
Ahoj,

navštěvuji tento web už nějaký ten pátek a jsem čím dál víc rozčarovaný. Mám velmi rychlou linku (60M/60M) a přesto se mi stránky pořád stejně pomalu načítají, fórum jakbysmet. O reloadu a navigaci při přihlášení nemluvě.
Informace téměř žádné, resp. nic moc navíc oproti zdroji, tj. tomu co se píše na www.joomla.org .
Chápu, že se jedná o komunitní web, kterému někdo věnuje svůj volný čas. Toho není nazbyt, ale... Nešlo by s tím opravdu něco udělat? Srovnám-li to s "drupalisty", je to velký rozdíl. Design webu pomíjím.

25. čvc 2011 15:55 #77719
Odpověď od Linelabcz
Admin
Jakou máte představu? Struktura webu, design, zapojení komunity atd... Je fakt, že portál jede hodně pomalu, je zastaralý, najde se zde mnoho nefunkčností. Už je tomu nějaký rok co vyšla "nová verze". V čem je podle Vás drupal web lepší?

25. čvc 2011 16:19 #77720
Odpověď od Svatopluk Vít
Moderátor
Přidám svůj pohled:

- web je komunitní, ale chybí dodavatelé obsahu. Otočím to proti vám - kolik článků z vašeho pera (či klávesnice) najdeme na tomto portále?
- osobně si myslím, že to v drtivé většině případů není čas, co nás limituje, spíše nechuť přispívat
- okruh lidí, kteří jsou v komunitě aktivní je více méně pořád stejný. Jsou tu registrované tisíce hlav, aktivní jsou desítky
- Joomla si v Česku žije vlastním životem, spousta lidí komunitu využila/využívá a zpět se nevrací nic (čest výjimkám)

Je to dlouhodobý problém, kdy se stará krev vyčerpala a mladá není. Motivace postupně opadává a na místa "starých" bardů nikdo nenastupuje.

Chcete-li :
- vypracujte nový vzhled a zašlete jej Honzagovi, určitě se domluvíte
- piště články, zprávy a návody. Pošlete je, my je rádi zveřejníme
- posílejte finanční příspěvky, použijeme je na motivaci
- hlašte se o funkce v komunitě - koordinátoři jednotlivých sekcí vítání, můžete moderovat fórum, pracovat na překladu, psát dokumentaci, vytvářet balíčky
- zorganizujte JoomlaDay - najděte prostory, zorganizujte a přijďte s nabídkou pro komunitu, rádi se sejdeme

To je jen malá ukázka toho, co "by se mělo" udělat. Za tím "by se mělo" však musíte najít konkrétního člověka, který není. Uvědomte si, že komunita nemůže fungovat tak, že maličké procento lidí něco udělá/vymyslí a ostatní se svezou.

Přijďte s konkrétními návrhy typu "já udělám tohle, kdo se přidá". Naprosto konkrétně. Pak na to snáze nabalíte další....

V tuto chvíli je to sice povzdech na správném místě, ovšem nic neřešící. Přejděte od slov k činům.

Jedna z hlav české komunity redakčního systému Joomla! a první překladatel uživatelského rozhraní k ní.

25. čvc 2011 20:54 #77725
Odpověď od Bart
Moderátor
svatas napsal:

========================================================================
Přidám svůj pohled:

- web je komunitní, ale chybí dodavatelé obsahu. Otočím to proti vám - kolik článků z vašeho pera (či klávesnice) najdeme na tomto portále?
- osobně si myslím, že to v drtivé většině případů není čas, co nás limituje, spíše nechuť přispívat
- okruh lidí, kteří jsou v komunitě aktivní je více méně pořád stejný. Jsou tu registrované tisíce hlav, aktivní jsou desítky
- Joomla si v Česku žije vlastním životem, spousta lidí komunitu využila/využívá a zpět se nevrací nic (čest výjimkám)

Je to dlouhodobý problém, kdy se stará krev vyčerpala a mladá není. Motivace postupně opadává a na místa "starých" bardů nikdo nenastupuje.
========================================================================


Nepokládám se za "nějakého borce", ale snad se tu trochu snažím, mám rozpracováno pár článků na různá rozšíření, ale nevím, zda to bude vůbec chtěné/čtené/užitečné...

Z totálního zelenáče jsem se vypracoval v "něco lepšího" Celkem jsem vedu(l) 5 svých projektů (zde nejznámější Trhonice :D). Od neustálého ptaní se na úplné blbosti, jsem začal postupně sám a ono přece (doporučuji i knihu).
Ale co se mi fakt nelíbí a s čím musím souhlasit....totálně žádná dokumentace v češtině (ne každý umí anglicky, např. starší generace lidí), to mi vadí nejvíce. Chtěl jsem nějakou tu dokumentaci napsat....ale v této nejisté době nejistých verzí to nemá ani smysl. Také chybí motivace a čas :(.

25. čvc 2011 21:00 #77728
Odpověď od Linelabcz
Admin
Nejistých verzí čeho Bárte? Tak ted nevím co si tím přispěvkem chtěl vlastně říct?

25. čvc 2011 21:18 #77729
Odpověď od Bart
Moderátor
Nejistých verzí Joomla....tj. nový model vydávání Joomla verzí a vůbec generací (větví) Joomla!

Chtěl bych zde nějaký vážnější post webu (kromě psaní článků), psal jsem už i mail, ale bohužel odpověď žádná. Jsem opravdový fanda do Joomla! a od roku 2005 (tj. od prvopočátku) jsem s ní a nikdy bych neměnil :). Mám šanci?

Powered by Fórum