Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Stránky obcí - úřední deska

11. lis 2010 21:59 #67089
Odpověď od vlada
Nováček
Hezký den
Omlouvám se za pozdní reakci, něl jsem toho nějak moc
Prohlédl jsem
www.joomlaportal.cz/media/kunena/attachm...ages/02-20101110.png

k tomu ke své lítosti musím konstatovat, že rozvržení, kdy každá informace zabere jednu řádku není příliš výhodná. Naopak bych se to snažil řadit co nejvíc vedle sebe, aby nebylo až tolik listování. Velice šikovné je to na
www.meuslany.cz/cs/uredni-deska/slany/

Název a anotace. Předpokládám, že název dokumentu je povinný a jedinečný a anotace nepovinná a pokud se nevyužije, zabere "nulový řádek".
Pokud bude název dokumentu zarovnán vlevo, pak by vyvěšeno a svěšeno mohl být na stejné řádce zarovnaný vpravo?
Nebo podobně a lepší - vlevo datum vyvěšení, pak název dokumentu a vpravo zarovnaný datum svěšení.

Název dokumentu ale nemusí být totožný s názvem staženého souboru. Šlo by ho "přečíst" a zobrazit ve "třetí" řádce s velikostí, kategorii a autorem a tlačítko ke stažení zarovnat vpravo?

Počet stažení je absolutně nepotřebný.

Ještě technické upřesnění. Datum svěšení neznamená, že dokument musí z desky zmizet. Je to terminus technikus pro to, že se již proti němu nelze odvolat, podat námitku a pod. Ale i po této době mnohé na elektronických úředních deskách zůstávají, protože můžou obsahovat důležité či zajímavé informace s trvalou platností. Asi by to mělo být stejné jako v JOOMLE. Platnost stále nebo do. Ale k archivu se ještě určitě dopracujeme.

Zdraví Strejc

11. lis 2010 22:30 #67090
Odpověď od vlada
Nováček
K diskusi o délce názvu má skromná poznámka.
Musíme si říci, co od něho chceme. Můžeme každý druhý dokument pojmenovat třeba "vyhláška", ale v anotaci pak stejně musíme uvést její plný název. A ten není na libovůli nebohého byrokrata. Ten je dán Správním řádem, Stavebním zákonem nebo jinou právní normou, které se dokument týká. A mnohé jsou sakra dlouhé.
To prostě neovlivníme. Třeba pak do názvu bude úředník zapisovat číslo jednací, nebo nějaký jiný jednoznačný identifikátor jak pro JOOMLU, tak i pro spisovou službu úřadu. To by nebylo marné a pak název nemusí být až tak dlouhý. Trochu potíž je v tom, že obvykle jednací čísla obsahují nepovolená lomítka a českou diakritiku. To by to trochu zkomplikovalo.

K poznámce o aktualizaci dokumentu dodávám, že do věcného obsahu vyvěšeného dokumentu nelze zasahovat. Lze ho ale zrušit (odstranit z desky i z archivu) a vydat jiný. Nový dokument pak opět musí "odviset" (krásné slovo :laugh: ) dobu vyvěšení.
Pokud se jedná třeba o odstranění vad netýkající se obsahu (řekněme gramatických chyb) pak by samozřejmě měla být možnost dokument vyměnit s původními údaji o vyvěšení a svěšení.

Na závěr, možná by některé úřady uvítaly zápis o tom, kdo dokument vyvěsil. Ale to nemusí být podstatné. Typ souboru a jeho velikost systém dokáže zjistit sám (předpokládám).

11. lis 2010 23:08 #67092
Odpověď od Houbák
Zkušený uživatel
Když se ukáže, že 255 znaků nestačí, nechá se to velice rychle změnit.
Požadavek na aktualizaci souboru, aniž by se musel mazat celý záznam, jsem již do administrace zapracoval.
Údaj o tom, kdo záznam přidal jsem již do administrace také zapracoval (tento údaj půjde samozřejmě vypsat i ve frontendu). Je však nutné, aby každý, kdo bude vkládat, měl v Joomle svůj vlastní účet.

12. lis 2010 07:27 #67100
Odpověď od Karri
Návštěvník
Pár poznámek k předchozím textům - upozorňuji ovšem "strejce", že komentoval stránku podrobností dokuemntu, nikoliv stránku seznamu dokumentů, ta je o pár příspěvků dříve :)

ad "každá informace na jeden řádek" - není problém je namastit do jednoho řádku, ale bude to na úkor přehlednosti - z mého pohledu je menším zlem přerolovat myší, než zoufale hledat v bloku textu jeden konkrétní údaj.

ad "nulový řádek" - v rámci ZOO samozřejmě platí, že neuvedený údaj samozřejmě nezabírá žádné místo

ad "nepotřebné údaje" - co uživatel nepotřebuje, to si může z šablony zobrazení prostým smazáním elementu vyhodit, stejně tak si ovšem může do šablony aplikace libovolný element přidat

Na závěr - beta verzi ZOO aplikace jsem poslal dvěma "pokusným králíkům" a v dohledné době ji hodím pro registrované uživatele na svůj web...

12. lis 2010 07:59 #67101
Odpověď od vlada
Nováček
Už se těším :P

12. lis 2010 08:42 #67104
Odpověď od Dan
Začátečník
To Houbak:

Koukal jsem na upravenou administraci a zkusmo něco vložil z jedné úřední desky. Ta výměna souboru je myslím dobrá.

Přidaný údaj o tom, kdo dokument vyvěsil je výborný. Vlastní účet v Joomle je praktický.

Jen jsem narazil na tuto chybku: když jsem nevyplnil datum sejmutí, tak mi zmizel nahraný soubor a rozhodila se diakritika v názvu dokumentu. Některé dokumenty visí na úředních deskách bez časového omezení. Ale je to ke zvážení, zda povolit NULL u data sejmutí.

Powered by Fórum