Přihlásit se

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 bezpečnostní vydání (29 lis 2023)

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 je nyní k dispozici. Jedná se o bezpečnostní vydání pro Joomla 4.x. a 5.x.

Spustili jsme novou podobu webu Joomlaportal.cz.

23. lis 2018 19:44 #138046
Odpověď od Bart
Moderátor

coleoptera napsal:

Tak to mě mrzí.


Asi jste podlehl profesionální deformaci.
Moji koncoví klienti, když chtějí něco na stránkách změnit, tak volají mě.
Nikdo z nich negooglí. Oni mají stránky povětšinou kvůli byznisu a nemají čas študovat nějaké CMS.
Já to řeším individuálními videonávody, které si mohou pustit a tam zjistí, jak postupovat, aby mohli pozměnit někde nějaký text, nejčastěji. Do webu zasahují spíš ojedniněle, takže příště si nic nepamatují, ale pustí si videonávod a za pár minut je hotovo a na mě se obracejí jen se složitějšími věcmi.

Pro mě komparativní výhoda z přispívání na portál by byla ta, že tutoriály by byly tady a klienti všech by čerpali odsud.

Tímhle směrem překvapivě neuvažujete, takže budu dál solitér, který nemá šanci s někým dělit úsilí, které by se zúročilo mě i ostatním.

To mě to mrzí ...

Nádherně ty články můžete filtrovat právě pomocí štítků (něco jako kategorie...).

Šup do toho. Nevzdávejte se prosím ;).

23. lis 2018 19:58 #138047
Odpověď od Linelabcz
Admin
Musím vám dát za pravdu, ten odkaz na google nebyl správný. Nicméně dělit kategorii "jak začít" na další podkategorie opravdu nebudeme. Můžete využít štítků, zdá se vám to jako špatný nápad?

23. lis 2018 19:59 #138048
Odpověď od coleoptera
Návštěvník

Bart napsal: Nádherně ty články můžete filtrovat právě pomocí štítků (něco jako kategorie...).
Šup do toho. Nevzdávejte se prosím ;).

Kdo z vašich klientů tady filtruje pomocí štítků, aby se dobral jednoduché pomoci, místo toho, že zavolá vám?
AO

23. lis 2018 20:13 #138049
Odpověď od coleoptera
Návštěvník

Linelabcz napsal: Musím vám dát za pravdu, ten odkaz na google nebyl správný. Nicméně dělit kategorii "jak začít" na další podkategorie opravdu nebudeme. Můžete využít štítků, zdá se vám to jako špatný nápad?

Požádejte někoho z laiků, aby se mrknul sem na portál a řekl vám, jak dlouho mu trvalo zjistit, jak by na stránky v Joomle dostal fotku z mobilu.
Tohle je jeden z obvyklých a zjevně logických dotazů mých klientů.
Překvapte mě a já jdu do štítků :)
Než jsem se pustil do příspěvků, tak jsem to testoval na mojí netěři (studuje VŠ). Dost rychle to vzdala ...
Copak jste si nevšiml vlivu stránek sociálních sítí na chování lidí, kteří očekávají informační strukturu, na kterou jsou zvyklí, kde je všechno "ložené", jinak za pár sekund odcházejí? Já teda jo.
AO

23. lis 2018 20:45 #138051
Odpověď od Linelabcz
Admin
Nově jsme optimalizovali Joomlaportál. Načítání webu by mělo být ješte rychlejší některé sekce již teď do 1.5s, zatím web běží bez použití cache. Cache budeme testovat příští týden. V případě problémů s webem prosím pište sem.

23. lis 2018 20:55 - 23. lis 2018 20:57 #138052
Odpověď od Linelabcz
Admin
Například: Modul K2 pro komentáře je od autora špatně připravený. :-) Jednak zobrazuje chybné příspěvky (nezobrazuje ty nejaktuálnější) a nadměrně zatěžuje databázový server vytvářením tzv dočasných tabulek. Připravili jsme úpravu tohoto modulu tak, aby zobrazoval to co zobrazovat má a zároveň aby MySQL server zatěžoval co nejméně. Vidět můžete na homepage portálu. atd...

Powered by Fórum