Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Problém s Rockettheme

21. kvě 2012 16:14 - 21. kvě 2012 16:16 #93796
Odpověď od Bart
Moderátor
Samozřejmě rozšíření třetích stran použít v 99% většinou jdou. Ale ne všechny pozor - s tím mám zkušenost také. Jedná se o specifická rozšíření výrobců šablon určené povětšinou ve spolupráci s jejich šablonou. Tato rozšíření jsou úzce vázaná na framework šablony nebo na šablonu.
S takovými rozšířeními jsem se setkal např. u JoomlArt a RocketTheme.

Osobně se mi nelíbí výstup rozšíření třetích stran v šablonách YooTheme. Rozšíření tam moc graficky nezapadají - ve většině případů je potřeba rozšíření přestylovat.

21. kvě 2012 16:38 #93798
Odpověď od radek
Zkušený uživatel

ghost napsal: proc by tam nesli rozsireni tretich stran?

zda jde demo svizne ci ne je jen o tom, na jakem to maji serveru a kolik maji navstev, ne?


Nevim, mam pocit, ze jsem to nekde tady cetl, ze Yootheme s tim ma problemy.

Demo - nejde jen o rychlost, ale staci se pak v nejakym testu podivat na pocet pozadavku atd. Rockettheme je v tomto proste katastrofa a zejmena template, ktery pouzivam. Resili jsme to i na VPS s Lightppd a APC, je to o neco lepsi, ale problem je v template. Staci vlezt i na RT forum, kde se o "rychlosti" RT sablon pise. Proste spokojenej nejsem, ale to je jedno. Prodlouzil jsem, takze mne nezbyva, nez cekat, ze udelaji podobnou sablonu, ktera nebude mit tolik pozadavku. Ja si sablony neumim prizpusobovat, proto si je kupuju.

21. kvě 2012 19:44 #93806
Odpověď od Karri
Návštěvník
ad RocketTheme - systémová "nenažranost" a z toho vyplývající "pomalost" je celkem pověstná, stejně jako značně problematická "ohebnost". Je to daň za takový ten "americký" přístup - šablony jsou určeny zejména amatérským tvůrcům, kteří si netroufají jít do kódu a kteří si díky desítkám nastavení v konfiguraci šablony dokáží šablonu alespoň zčásti upravit dle svých potřeb.

ad YOOtheme - styl zobrazení některých, zdůrazňuji některých!! (zejména těch, u kterých autoři spoléhají na to, že si uživatel vzhled doladí sám, třeba taková rozšíření jako JomSocial, EasyBlog, EasyDiscuss, Kunena a další nemají nejmenší problém), rozšíření třetích stran je v těchto šablonách "divný" proto, že YOO používají pro stylování výstupu (zejména tabulek) často jiné CSS třídy, než jsou použity ve výchozích Joomla šablonách, či v šablonách vývojářů, na které jsou rozšíření optimalizována. Nicméně díky ohebnosti YOO šablon není velký problém si výstup upravit dle svých potřeb, ale je potřeba něco málo vědět o HTML a CSS :)

21. kvě 2012 20:21 #93819
Odpověď od radek
Zkušený uživatel
No jo, proto pisu, ze "musim" mit Rockettheme. Neumim si nic upravit a pouzivam sablonu, ktera ma spoustu nastaveni v sobe. To mne vyhovuje, ale na druhou stranu je uplne silene nenazrana. Presne ta moje se rozebirala i na RT foru, kde Miller tvrdil, ze je to v pohode, ale ma to na paterni lince, bez rozsireni, na samostatnym serveru. Takze asi tak je to s jejich rychlosti. Zustal v tom tam sam.

Ja stejne vic nez o Yootheme uvazoval o Gavicku, protoze maji dozivotni licenci. Yootheme se mne ale libi vic a toto treba ja vubec nepouzivam (JomSocial, EasyBlog, EasyDiscuss, Kunena).

21. kvě 2012 21:12 #93823
Odpověď od Bart
Moderátor
Včera jsem koukal, že u RocketTheme pěkně podražili. Gavick zní dobře, ale nemá zatím moc velký výběr, aspoň já si moc vybrat nemohu.
Mám dilema. Brzo mi skončí předplatné u JoomlArtu. Nevím zda zůstat či zkusit něco jiného.

Mí favoriti jsou:
-> JoomArt
-> GavickPro
-> RocketTheme
-> Shape5
-> YooTheme
-> ZooTemplate

Teď je jen otázka, kterého zvolit.

Nabízí se možnost jít vlastní cestou a vytvořit si vlastní template, který bych už asi zvládl - pro sebe. Nedokáži si, ale představit to, že bych to dělal pořád.

21. kvě 2012 21:21 #93824
Odpověď od Karri
Návštěvník
Hele, Barte, a co vzít fríčko YOOtheme Master, implementovat do ní Bootstrap a zbytek si lehce dostylovat? ;)

Powered by Fórum