Přihlásit se

Po přihlášení na web klikněte v pravém horním menu vašeho profilu na odkaz "Přidat nový článek". Do připraveného pole napište titulek článku, který by měl být krátký, ale výstižný. Zkuste použít maximálně 6 slov. Zařaďte článek do správné kategorie. Snažte se prosím omezit odborné výrazy a pište k věci. Přidejte metapopis, můžete použít i ůvodní větu perexu. Doplňte štítky.

Úvodník

První část, tedy úvodník článku neboli perex by měl obsahovat základní a zároveň nejdůležitější informace z článku. Perex se automaticky vytvoří z prvního odstavce článku. V dalších odstavcích máte prostor pro podrobnější informace. Při psaní článku myslete také na možnost nahrát zajímavý obrázek, který úvod článku vhodně doplní. Na záložce "Úvodní obrázek" je k dispozici nástroj, který obrázek ořízne do požadovaných rozměrů.

Obsah článku

Pro formátování textu máte dispozici nástrojovou lištu textového editoru, na jakou jste zvyklí například z Wordu. Text článku rozdělte přehledně za pomocí nadpisů. Závěrem uveďte doplňující informace. Můžete přidat i odkazy. Pro každý odkaz ven z Joomlaportálu prosím vyberte Cíl: "otevřít v novém okně".

Obrázky

Nevíte jaký úvodní obrázek nahrát? Vyberte si prosím obrázky z webů www.pixabay.comwww.unsplash.com, případně z www.joomla.org. U fotografií či obrázků dbejte na autorská práva. Do kolonky "Zdroj obrázku" napište prosím do kulaté závorky doménu zdroje, nebo název zdroje (např. pixabay), pokud se nejedná o vámi pořízené printscreeny např. administrace nebo frontendu Joomla. Když žádný obrázek nenahrajete, nastaví se defaultní obrázek s logem Joomlaportál.cz. Pro přidání dalších obrázků k článku slouží také fotogalerie. Obrázky mužete také umístit do obsahu článku po kliknutí na ikonku obrázku v nástrojové liště editoru. Doporučená maximální velikost obrázku je 800 x 600 pixelů. Složka pro vaše obrázky se vám vytvoří automaticky.

Videa

Natočili jste a nahráli zajímavé video nebo videonávod na server Youtube? Chcete video přidat k článku?  Na záložce "Media“ zadejte URL adresu videa z Youtbe do připraveného pole. URL adresu videa na Youtube najdete v horní části okna svého prohlížeče. Systém automaticky získá čas videa a titulek. Článek bude označen jako Video s časem délky trvání videa. Chcete přidat více videí do článku? Použijte tag: {youtube}uFyyoxj8tmU{/youtub} , kde písmena a čísla mezi závorkami jsou identifikátorem videa, který najdete na konci url adresy videa z Youtube.

Přílohy

Nahrát můžete také přílohu k článku. Povolené typy souborů jsou: "gif, jpg, png, pdf, zip, doc, docx, xls, xlsx, odt a ods" maximální velikost souborů je 16MB.

  • Vyzkoušeli jste nové rozšíření pro Joomla?
  • Přišli jste na něco zajímavého?
  • Máte tip jak redakční systém lépe využívat?
  • Vytvořili jste nové rozšíření pro Joomla?
  • Natočili jste video nebo videonávod o Joomla?
  • Četli jste zajímavou zprávu ze světa IT (Software, Open Source a podobně) ?
  • Napsali jste návod k nějaké funkci Joomla?

Nenechávejte si to pro sebe! Staňte se přispěvateli na Joomlaportál.cz