Přihlásit se

Ať už patříte mezi nadšené přivržence nebo zapřísáhlé nepřátele Facebooku, vězte, že nový Joomlaportal.cz má i svou stránku na Facebooku. Nepřátelé Facebooku si můžou jít uvařit kávu nebo čaj nebo něco ostřejšího, pokud potřebují povzbudit, aby tento článek dočetli, ale uživatelé Facebooku rozličných úrovní zbystřete smysly neboť vám povím více.

Facebooková stránka Joomlaportal.cz

Ač je to k nevíře, starý Joomlaportal.cz Facebookovou stránku neměl, a tak jsme založili zbrusu novou a najdete ji na adrese:

https://www.facebook.com/joomlaportalcz/

Fanouškem se můžete stát pouhým kliknutím na tlačítko To se mi líbí a pokud chcete, aby vám neunikly nejnovější články z Joomlaportal.cz a pozvánky na různé akce a jiné zajímavosti, můžete kliknout i na tlačítko Sledovat.

tosemilibi Facebook

Jak můžu Joomlaportal.cz pomoci coby fanoušek jeho Facebookové stránky?

Zcela jednoduše - jak asi víte, interakce na sociálních sítích do značné míry nahradila zastaralý linkbuilding ve formě výměny odkazů, PR článků atd. Autorita článků a jejich kvalita se dnes měří mimo jiné i tím, kolik lidé dalo článku lajk, kolik lidí ho komentovalo a sdílelo. A Velký Bratr Google tohle všechno vidí a stejně jako si teta Bimbula zapisovala do notýsku hříchy Malé čarodějnice, dělá si čárky za každý projevený zájem o stránku. A ty nejlepší pak na základě toho sune ve výsledcích vyhledávání výše. 

Možná si říkáte, však já vím, kde to najdu - a máte pravdu. Ale neděláme to pro sebe, ale pro ty stovky či snad tisíce nezasvěcených internetových surfařů, kteří dosud náš báječný web nenavštívili. A ať už s Joomlou začali nebo jsou ve fázi průzkumu terénu a třeba jen hledají lepší alternativu než Wordpress (a nelze se jim divit), vy můžete svou aktivitou přispět svou trouškou do mlýna.

Třeba i tak, že své přátele, které by tento obsah mohl zajímat, zaškrtnete a pozvete v pravém sloupci Facebookové stránky Joomlaportalu, aby se stali fanoušky stránky.

Sdílecí tlačítka u článků nejen pro Facebookáře

Možná jste si všimli, že u každého článku najdete dole sdílecí tlačítka, pomocí nichž můžete jednoduše vysdílet odkaz na článek nejen na Facebook, ale i na váš Twitter, Linkedin, Google+ nebo poslat jej Telegramem.

A o významu hodnocení hvězdičkami jsme si už taky říkali v souvislosti se strukturovanými daty u článků. Nejen, že tím potěšíte autora článku, ale opět pomůžete zviditelnění daného článku ve výsledcích vyhledávání na Google.

sdileci tlacitka

Neděláme to jen pro Google

Ale samozřejmě bude prima, pokud se diskuze ke článku rozproudí nejen v komentářích pod článkem na portálu, ale také na Facebooku. A když vám článek přijde zajímavý, budeme rádi, když ho budete sdílet i na své zdi nebo zdi své Facebookové stránky. Protože tam si ho můžou přečíst vaši přátelé a příznivci.

Jak už jsem psala ve svém článku Jak si vysloužit své místo v Joomla! nebi, neptejte se, co může a jistě i dělá Joomla! pro vás, ale co můžete udělat vy pro ni. Lajkování, sdílení a komentování je jen jedna z těch jednodušších forem šíření evangelia Joomla! a tím, že to na rozdíl od hloupých internetových trollů děláte svým jménem na svých sociálních sítích tomu dodáváte tu správnou váhu, protože dobrá rada a doporučení od přítele nelze vyvážit ani 1000 koupených fakových lajků a zaplacené reklamy :)

Takže ještě jednou ve zkratce...

Pokud toužíte po houpací síti v Joomla! nebi nebo free drincích či jiné zábavě (panny rozdávají jinde, ale my po vás nežádáme tolik...):

  • lajkujte, sdílejte a komentujte příspěvky na Facebookové stránce Joomlaportal.cz
  • sdílejte články na svých sociálních sítích
  • pozvěte své přátele, aby se stali fanoušky Facebookové stránky Joomlaportal.cz

A hlavně! Buďte dobří, občané - Joomlisté!